Kolejne złe informacje napływają z Cryteka

Niemieckie studio wstrzymało prace nad Homefront: The Revolution.

Jak donosi serwis Kotaku, pracownicy którzy tworzą w studiu Crytek Homefront: The Revolution nie otrzymali wynagrodzeń w ostatnim czasie. Chodzi dokładnie o twórców z brytyjskiego oddziału firmy. Kotaku podaje, że zespół złożył w zarządzie skargę na pracodawcę i opuścił studio, porzucając prace nad kolejna odsłoną Homefront. Jak zapowiedzieli pracownicy, nie wrócą do firmy, dopóki nie dostaną zaległych wynagrodzeń.

Z niepotwierdzonych informacji wynika, że Crytek jako producent oraz Deep Silver w roli wydawcy, prowadzą rozmowy, mające na celu ustalenie dalszych działań. Nie wiadomo jednak, czy oznacza to kompletne wstrzymanie produkcji The Revolution, czy też negocjowanie w stronę kontynuacji prac.


Przypomnijmy, że już wcześniej dochodziły do nas informacje o problemach Crytek. Według niemieckiego Gamestara, Crytek ma problemy z wypłaceniem wynagrodzeń dla swoich pracowników. Tych ma już ponad 800, rozsianych po całym świecie w różnych studiach. Według dziennikarzy wspomnianego magazynu, wielu pracowników firmy już zaczęło wysyłać swoje CV do konkurencyjnych firm developerskich.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

1 Shares
Share1
+1
Tweet