Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Crysis Remastered vs oryginalny Crysis. Porównanie grafiki

Wczoraj do sieci wyciekły pierwsze screeny i trailer z Crysis Remastered, zatem kwestią czasu było, aż ktoś zdecyduje się zrobić porównanie grafiki. Oto i one.

Crysis Remastered nie zachwyci oprawą graficzną – takie głosy słyszymy od kilkunastu godzin, kiedy to światło dzienne ujrzały screeny wyciągnięte z Microsoft Store. Do sieci przedostał się również trailer z elementami rozgrywki, który też nie powoduje opadu szczęki. Cóż, w końcu to remaster, a nie remake, lecz nawet jak na remastera jest trochę… słabo.

Na forum Resetera pojawiło się porównanie trzech screenów remastera z podobnymi ujęciami wersji oryginalnej. Dodatkowo możemy spojrzeć na porównanie jednego ujęcia ze scenki przerywnikowej (dzięki DSO Gaming). Jakie różnice?

To, co przede wszystkim rzuca się w oczy, to mniej realistyczna kolorystyka w Crysis Remastered – kolory są bardziej ciepłe i nasycone, trochę jak w serii Far Cry. Ponadto nie trudno zauważyć, że w odnowionej wersji znajdzie się mniej drzew niż w oryginalnej grze. Spójrzcie choćby na screeny z górą w tle. Na plus wypada natomiast woda, oświetlenie czy cieniowanie.

Crytek obiecuje, że w remasterze zobaczymy poprawione tekstury. Z poniższego porównania wynika jednak, że będą to różnice nie większe niż te oferowane przez liczne mody do oryginalnego Crysisa na tekstury HD. Nie chcemy na razie przesądzać, lecz wstępnie wydaje się, że oryginał podrasowany modami prezentuje się lepiej niż remaster. Całą robotę w remasterze może jednak zrobić ray tracing i inne współczesne efekty graficzne. Cóż, czekamy…

Jedno można powiedzieć – Crysis Remastered z pewnością będzie dobrą opcją dla osób grających na konsolach. Co do pecetowców, niekoniecznie.

Według karty gry w sklepie Microsoftu, data premiery Crysis Remastered została ustalona na 23 lipca 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się