Cosplay z Frostpunka i wideo z dodatku The Last Autumn

Zdjęcia oraz 12-minutowe wideo z komentarzem Lead Designera Jakuba Stokalskiego to przedsmak rozszerzenia Frostpunk: The Last Autumn.

Dodatek, dostępny na PC od 21 stycznia, to prequel opowiadający historię rozgrywającą się przed nadejściem apokaliptycznej zimy. The Last Autumn to największe do tej pory rozszerzenie dla hitowego city-buildera. By uczcić tę premierę, 11 bit studios podjęło współpracę z profesjonalną cosplayerką Moosefix w celu odtworzenia jednej z postaci z uniwersum Frostpunka – Effie MacLachlan.

Effie MacLachlan, absolwentka cenionego Uniwersytetu w Cambridge, po raz pierwszy pojawiła się w zwiastunie The Last Autumn. Chcą dowieść swej wartości w zdominowanym przez mężczyzn świecie, dołączyła do Imperialnej Kompanii Poszukiwawczej. Effie jest jednym z wielu inżynierów, który niedawno zostali wysłani do nieznanej lokacji, by pracować na ściśle tajnym projektem i jest kontrolowana przez jedynego słusznego władcę społeczności we Frostpunku – gracza.

Moosefix znana jest w społeczności graczy – jest oficjalną modelką postaci Brigitte z Overwatch. Ponadto jest fanką Frostpunka, dlatego 11 bit studios uznało, iż to idealna osoba do stworzenia pierwszego oficjalnego cosplayu z uniwersum.

Frostpunk – cosplay

Spędziłam setki godzin grając we Frostpunka. Apokaliptyczny, angielski setting, powstały w wyniku załamania klimatu, sprawia, że czuję się tu jak w domu. Dlatego fakt, że mogłam ożywić jedną z postaci z gry i pracować z 11 bit studios, to dla mnie ogromny przywilej – mówi Moosefix. Autorką sesji fotograficznej, która odbyła się u wybrzeża Wielkiej Brytanii, w miejscu idealnie oddającym to przedstawione w zwiastunie, jest Tascha Dearing.

W The Last Autumn gracze będą mieli okazję wybudować największy cud techniki – ikoniczny generator z Frostpunka, który ma uchronić ludzkość przed zamarznięciem na śmierć. Frostpunk Season Pass, dostępny póki co na PC, daje dostęp do wszystkich trzech dodatków: The Rifts, The Last Autumn i nieogłoszone jeszcze rozszerzenie o kodowej nazwie “Project TVADGYCGJR”. Wszystkie dodatki można też kupić oddzielnie. Dodatki dostępne będą na konsolach w późniejszym terminie.

Źródło: informacja prasowa

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: