CD Projekt RED nie chce popełnić drugi raz błędów Cyberpunka 2077. Szykują się zmiany

CD Projekt RED nie chce powtórzyć błędów Cyberpunka 2077
Newsy PC PS5 Xbox Series

CD Projekt RED niedawno wyjaśniło, że nie zamierza popełniać znów tych samych błędów. Dlatego też zobowiązali się testować gry na każdej platformie.

Nie muszę chyba przypominać problemów związanych z premierą Cyberpunka 2077, prawda? Każdy wie, że jakość gry pod względem technicznym pozostawiała sporo do życzenia, szczególnie na konsolach starszej generacji. Wersje na PS4 i Xbox One były wręcz niegrywalne, a dałoby się tego uniknąć, gdyby produkcja została przetestowana przez testerów na tych właśnie platformach.

CD Projekt RED nie chce już więcej popełniać tego samego błędu. Firma zobowiązała się więc do testowania swoich nadchodzących gier na każdej platformie, na której nie ukazują. Zwyczajowo robiono to wyłącznie na deweloperskiej wersji gry na PC.

Od samego początku testujemy jakość rozgrywki na każdej platformie i nie skupiamy się wyłącznie na komputerach PC deweloperów. Oczywiście sprawia to, że wczesne etapy procesu tworzenia są nieco bardziej żmudne, ale daje nam to również większą kontrolę i pewność na późniejszych etapach.

– mówili przedstawiciele CD Projekt RED (za PlayStation Lifestyle)

Nowa strategia deweloperska powinna więc zapewnić mniej bugów oraz bardziej dopracowane tytuły na premierę. Inną sprawą pozostaje fakt, iż CP77 choćby w wersji next-gen był w o wiele lepszym stanie niż na starsze generacje. Tak samo wersja PC, która akurat cierpiała i tak na mnóstwo bugów. I choć kolejne tytuły raczej na last-geny nie wyjdą, obietnica twórców wydaje się niezwykle pozytywnym sygnałem. Szczególnie że przed nami premiery nowego Cyberpunka, trzech nowych wiedźminów oraz nowego IP CDPR.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie