Hadar to całkiem nowa gra od CD Projekt RED. Własny świat i własna marka

Hadar to nowa gra od CD Projekt RED
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Nie tylko Wiedźmin i Cyberpunk 2077. Polski producent rozwija trzeci duży tytuł o roboczej nazwie Hadar.

Dzisiaj CD Projekt RED zapowiedział trzy nowe gry w świecie Wiedźmina oraz drugą część Cyberpunk 2077. To jednak nie koniec. Otóż okazuje się, że twórcy pracują też nad grą o roboczej nazwie Hadar.

Chociaż jak sami przyznają, trudno nazwać to grą, bowiem projekt jest na „najwcześniejszym etapie produkcji”. Co jednak ważne, to całkiem nowa marka, która nie będzie bazować na wcześniej wykreowanym świecie (jak w przypadku Wiedźmina i Cyberpunka). Całość od podstaw tworzy CD Projekt RED.

Zaczęliśmy myśleć o nim kilka lat temu. Wczesny etap prac koncepcyjnych rozpoczął się w 2021 roku. Po raz pierwszy w historii jesteśmy w pełni odpowiedzialni za stworzenie IP od podstaw. Warto przy tym podkreślić, że pracujemy dopiero nad podstawowymi założeniami i światem nowej franczyzy

–  mówi Michał Nowakowski, członek Zarządu CD PROJEKT.

Myśląc o rozwoju, mamy teraz przed oczami trzy unikalne, silne i trwałe franczyzy.  W centrum każdej z nich widzimy rosnącą liczbę gier z zapadającymi w pamięć opowieściami dla pojedynczego gracza, rozszerzonymi o doświadczenie gry sieciowej. Postrzegamy CD PROJEKT jako rosnącą siłę, ukształtowaną przez nasze zespoły pełne dumy ze swoich osiągnięć i odważne w realizacji swoich ambicji

– dodaje Adam Kiciński.

Tutaj jednak nie spodziewamy się, że gra pojawi się za rok, dwa czy nawet trzy lata. To jeszcze bardziej odległa przyszłość.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie