Tak będzie wyglądał Wiedźmin 4? Oszałamiające demo wypróbujecie sami

Tak będzie wyglądał Wiedźmin 4? Oszałamiające demo wypróbujecie sami
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin 4 powstaje na Unreal Engine 5. Nie wiemy, jak bardzo next-genowa będzie kolejna gra z serii, ale możemy zobaczyć potęgę tej technologii na nowym filmie.

CD Projekt RED obecnie skupia się przede wszystkim na nowym Wiedźminie. Choć w studiu powstaje kilka gier, to właśnie kolejna część cyklu jest głównym obiektem zainteresowania deweloperów.

Wiedźmin 4 na Unreal Engine 5 może zachwycać

Wiemy, że gra najpewniej zaoferuje zupełnie nową szkołę wiedźmińską, tym samym skupiając się na innym zestawie bohaterów. Nie znamy szczegółów fabularnych, ale akcja raczej nie będzie toczyła się w czasach Geralta. Gracze liczą na to, że będą mogli samodzielnie stworzyć własnego wiedźmina lub wiedźminkę. Sam przyznam, że byłoby to świetne, szczególnie że gra powstaje na Unreal Engine 5, czyli na zaawansowanej technologii Epica.

W sieci jest wiele jej pokazówek, ale ostatni może wywołać zachwyt właśnie u fanów Wiedźmina. Na YouTubie pojawił się film z dema technologicznego, w którym oglądamy spacer po mrocznym cmentarzysku wyjętym żywcem z jakiegoś fantasy. Czuć tu klimat Diablo czy Dark Souls, ale przecież cmentarze to też domena wiedźminów. Nawet sam tytuł kieruje nas z myślą o kolejnej części gier CD Projekt RED – „tak powinien wyglądać Wiedźmin 4”.

Na pokazówce obserwujemy akcję z widoku pierwszej osoby. Tymczasem Wiedźmin 4 raczej na pewno zaoferuje widok TPP, ale to nie przeszkadza, aby można było się rozmarzyć. Spacer po jesiennym cmentarzysku ma silny klimat niektórych fragmentów gier CD Projekt RED. Sami możemy więc przekonać się, jak potężną technologią dysponują teraz deweloperzy.

Nie znaczy to jednak, że gra może wyglądać aż tak zachwycająco. Wszystko zależy od samych twórców, lecz pokazówki technologiczne słyną raczej z tego, że są piękne, ale niekoniecznie grywalne. Szczególnie na mniej zaawansowanych konfiguracjach, bez optymalizacji z myślą o otwartym świecie rodem z Wiedźmina. Niemniej – warto obejrzeć, bo CDPR mimo wszystko ma szansę zbliżyć się do tego poziomu.

Co ciekawe, demo ponurego cmentarzyska możecie pobrać i sami w nie zagrać – wystarczy udać się na tę stronę. Całość zawdzięczamy rodzimemu Scans Factory!

Źródło: YouTube

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie