Zmiany w CD Projekt RED. Marcin Iwiński rezygnuje z funkcji wiceprezesa

CD Projekt RED. Marcin Iwiński rezygnuje z funkcji wiceprezesa
Newsy

W CD Projekt RED trwają wielkie zmiany. Jeden z kluczowych członków studia, a zarazem jego współzałożyciel rezygnuje z funkcji wiceprezesa.

Wczoraj był bardzo ważny dzień dla CD Projekt RED. Polskie studio przedstawiło swoje plany na przyszłość, a te są co najmniej imponujące. Deweloperzy nie tylko pracują nad trzema nowymi grami ze świata Wiedźmina, a także potwierdzili kontynuację Cyberpunka 2077. Do tego rozwijają oni swoje własne IP. Kolejne ważne ogłoszenie pojawiło się na Twitterze spółki.

Marcin Iwiński to człowiek związany ze studiem od początku – jest jednym z założycieli, pełni także rolę CEO. We wpisie wyjaśnia, że postanowił zrezygnować z funkcji wiceprezesa. Nie oznacza to jednak, że kompletnie żegna się z firmą. Postanowił zgłosić kandydaturę do roli Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Dzisiaj mam kilka wiadomości, które są ważne zarówno dla mnie jak i dla firmy. Rozpoczynam zupełnie nowy osobisty rozdział w CD Projekt, ponieważ zgłoszę swoją kandydaturę do roli Przewodniczącego Rady Nadzorczej, pozostawiając za sobą funkcję CEO. Do końca 2022 roku przekażę swoje obowiązki kolegom z rady nadzorczej.

– wyjaśnia na Twitterze Marcin Iwiński z CD Projekt RED

CD Projekt RED ma się dalej rozwijać

Iwiński podkreśla wielokrotnie, jak utalentowany zespół posiada CDPR. Ustąpienie z funkcji wiceprezesa nie oznacza, że przestanie on dbać o to, aby studio się rozwijało i wydawało kolejne hity.

Kiedy myślę o przyszłości CD Projekt, jest to dla mnie bardzo ekscytujące. Dziś firma liczy ponad 1200 osób w biurach na całym świecie. Ale w CD Projekt nigdy nie chodziło o fizyczne miejsce czy skalę – chodzi o ogromną ilość talentów, które posiadamy oraz ciężką pracę i poświęcenie każdego, kto zdecyduje się tu pracować.

To właśnie dzięki temu zaangażowaniu i niesamowitemu talentowi mam teraz to samo uczucie, które miałem te wszystkie lata temu – głód i optymizm na to, co jest przed nami. Naprawdę czuję, że to dopiero początek. Nasza ogromnie ambitna strategia ma tak inspirujący i silny zespół u steru, a ja głęboko wierzę w nasz plan wzniesienia CD PROJEKT na nowe wyżyny. W związku z tym zamierzam pozostać głównym akcjonariuszem, a w mojej nowej roli niewykonawczej pozostanę aktywny i zaangażowany, poświęcając swoją uwagę wspieraniu całego Zarządu. Pozostanę również związany z sednem tego, co czyni nas wyjątkowymi, czyli tworzeniem najlepszych gier fabularnych na świecie i zadowalaniem graczy.

– czytamy

Na końcu wiadomości Iwiński dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w sukces studia. Dotyczy to, rzecz jasna, nie tylko pracowników czy partnerów biznesowych, ale również i samych gracz.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie