Call of Duty: Modern Warfare – duży gameplay, boty offline i tryb Realizmu

Zapraszamy na solidną porcję gameplay’u z Call of Duty: Modern Warfare i kolejną garść informacji prosto od twórców gry.

Już w październiku sięgniemy po nową odsłonę słynnej serii strzelanek, a dzisiaj możemy zerknąć na rozgrywkę z 5 trybów Call of Duty: Modern Warfare na różnych mapach, w tym starcia w nocy, które będą od nas wymagać całkowicie innej taktyki działania.

Jednocześnie mamy potwierdzenie, że nadchodząca odsłona nadal będzie oferować boty offline, zatem kogo odetnie od sieci, nie będzie musiał rezygnować z trybów multiplayer, choć wiadomo, że nie ma to jak gra z żywym przeciwnikiem. Joe Coecot – odpowiedzialny za tryby wieloosobowe w Modern Warfare – zaznaczył również, że gry niestandardowe powrócą (dzięki Gamingbolt). Będziemy mogli np. rozegrać meczyk 3v3 na mapach trybu Gunfight, przystosowanych do starć 2v2.

Mówiąc o mapach, Coecot podzielił się również ciekawostką, że “tryb Realizmu” wyłączający HUD i celownik będzie modyfikatorem tak samo jak tryb nocny i otrzymamy możliwość zastosowania ich na wszystkich mapach w grze (również jednocześnie!).

Deweloperzy obiecują, że multiplaywer w Call of Duty: Modern Warfare zaoferuje naprawdę wiele – od szybkich pojedynków 2v2 na bliski dystans w trybie Gunfight, przez tradycyjny Multiplayer 6v6, tryby wspierające potyczki 10v10 i 20v20, do map i bitew o dużej ilości graczy, takich jak zupełnie nowy tryb Ground War o epickiej skali, wspierający więcej niż 100 graczy jednocześnie.

Data premiery Call of Duty: Modern Warfare została wyznaczona na 25 października 2019 roku. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4  i Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.