Call of Duty: Future Warfare — wyciekła gra, która nigdy nie powstała

Call of Duty
Newsy PC PS3 X360

Doskonale kojarzymy cykl wydawniczy serii popularnych strzelanek od Activision. Nieprzerwanie od wielu lat każdy rok to nowa odsłona serii. Wyszło ich naprawdę sporo, ale okazuje się, że niektóre projekty musiały zostać skasowane. Poznajcie Call of Duty: Future Warfare od studia Neversoft. To gra, która nigdy nie wyszła. Tym razem w sieci opublikowano materiały z gameplayem.

Call of Duty – ta odsłona nie doczekała się premiery

Na pewno kojarzycie takie pojęcie, jak lost media. Chodzi o zasoby lub rzeczy ze świata cyfrowego. Mogą to być filmiki sprzed lat, dziwne nagrania, czy tajemnicze gameplaye, które budziły nasze emocje, ale teraz za nic nie możemy ich znaleźć. Za swego rodzaju zaginioną rzecz można uznać produkcje, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Co ciekawe, to tyczyć się może nawet tak popularnej serii, jak Call of Duty.

Wyobraźcie sobie, że ponad 10 lat temu do prac nad nową odsłoną serii zostało zaprzęgnięte studio Neversoft. Deweloperzy mający na swoim koncie m.in. gry Guitar Hero czy Tony Hawk’s Pro Skater rozpoczęli prace nad strzelanką FPS, która miała ukazać się na PC, konsole PlayStation 3 i Xbox 360. Nowy CoD nosił nazwę Future Warfare i ewidentnie był protoplastą tego, co zaprezentowano nam przy okazji Infinity Warfare.

Teraz w sieci pojawiły się po raz pierwszy nagrania z gry. Udostępniono je na portalu X:

Gra nosiła nazwę kodową NX1 i miała pozwolić nam na toczenie starć nie tylko na Ziemi, ale również w przestrzeni kosmicznej. Powyższe nagranie przedstawia fragment misji rozgrywanej na powierzchni Księżyca. Wszystko wskazuje na to, że projekt był w bardzo zaawansowanej fazie produkcji. Tym bardziej dziwne jest to, że postanowiono go skasować.

Choć gra miała wyjść na początku poprzedniej dekady (w erze PS3 i Xbox 360), to nawet dziś nie wygląda jakoś szczególnie źle. Z ogromną chęcią zagrałbym we Future Warfare, bo przedstawione nagrania prezentują się naprawdę świetnie.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie