Call of Duty 2019 – pełny tytuł nowej odsłony małym absurdem

Jeden z dobrze poinformowanych branżowych dziennikarzy potwierdza, że Call of Duty 2019 to Call of Duty: Modern Warfare. Zaraz, zaraz – a tego już nie było?

Już w przyszłym miesiącu, najpóźniej podczas targów E3 2019, nowa odsłona Call of Duty zostanie pokazana w pełnej krasie. Za nadchodzącą część odpowiada studio Infinity Ward, twórcy trylogii Modern Warfare oraz tytułów, Ghosts i Infinite Warfare. Nie od dzisiaj krążą po sieci pogłoski, że w tym roku otrzymamy czwartą część wspomnianej trylogii i to najpewniejszy scenariusz. Potwierdza to zresztą Jason Schreier z Kotaku, który ma wtyki tam gdzie trzeba. W jednym z wpisów na Twitterze potwierdził on właśnie, jak będzie brzmieć pełny tytuł Call of Duty 2019.

Call of Duty: Modern Warfare już w tym roku

Zaczęło się od wpisu: Call of Duty 2019 nazywa się… Call of Duty: Modern Warfare. Nie żartuję. Jason Schreier odpowiedział na niego: Mogę potwierdzić, że to prawda i że jest to zabawne. Skoro pierwszy z nich to „Call of Duty 4: Modern Warfare”, więc oczywiste jest, że czwarta część to „Call of Duty: Modern Warfare”. Gry wideo są absurdalne.

Ciekawe, czy takie nazewnictwo nie spowoduje zamieszania co mniej obeznanych graczy, którzy zamiast kupić czwartą część trylogii Call of Duty: Modern Warfare wydadzą kasę na pierwszą część trylogii Call of Duty 4: Modern Warfare.

Skąd pomysł na takie nazewnictwo? Jason Schreier napisał na Twitterze, że nadchodząca część będzie miękkim restartem serii, zatem podejrzewamy, iż Call of Duty: Modern Warfare ma podkreślić powrót do przeszłości.

Póki co, nie mamy wielu oficjalnych informacji na temat Call of Duty 2019. Pewne jest to, że w grze znajdzie się kampania fabularna oraz multiplayer z kooperacją. Podobno nowa odsłona nie będzie zawierała trybu battle royale.

Przy okazji przypominamy, że niedawno w sieci pojawiły się interesujące, lecz nieoficjalne wieści odnośnie Call of Duty 2020Ponoć będzie to Call of Duty: Black Ops 5, które przeniesie nas do Wietnamu za czasów Zimnej Wojny.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: