Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Był downgrade w Spider-Man na PS4? Oto analiza grafiki

Pod koniec sierpnia w sieci pojawiły się głosy, że Spider-Man zaliczył downgrade. Chodziło m.in. o refleksy na wodzie. Jak jest w rzeczywistości? 

Już 7 września na PlayStation 4 zadebiutuje Spider-Man i już rano mogliśmy się przekonać, jak wypadają recenzje gry. To naprawdę porządna produkcja i jeśli chcecie zobaczyć, za co chwalą Pajęczaka światowi recenzenci, zajrzyjcie do naszej wcześniejszej wiadomości.

Digital Foundry publikuje tymczasem szczegółową analizę gry i odpowiada m.in. na pytanie, czy zarzuty o obniżeniu jakości grafiki są prawdziwe? Przypominamy, że sprawa rozchodziła się o rzekome gorsze tekstury, obcięte efekty wody czy cieniowanie. Burza rozpoczęła się od tego screena:

Spider-Man

James Stevenson, odpowiedzialny za kontakty ze społecznością w szeregach Insomniac Games, tłumaczył, że nie było pogorszenia jakości: To nie jest downgrade. Słońce jest w innej pozycji, przez co postać znajduje się w cieniu. Wideo jest nadmiernie skompresowane i nie widać ciemnych szczegółów. Wszystko wygląda świetnie w wysokiej rozdzielczości.

Spider-Man – analiza grafiki i płynności

Poniższy materiał od Digital Foundry jest dowodem na to, że kostiumy Człowieka Pająka czy Nowy Jork wyglądają lepiej niż w materiałach prezentowanych wcześniej. Co do efektu wody, a konkretnie kałuży wyglądającej rzekomo gorzej w finalnej wersji, ta rzeczywiście wygląda mniej spektakularnie, lecz jest to odosobniony przypadek.

Koniec materiału pokazuje, że zarówno na PlayStation 4 Pro jak i na standardowej wersji PS4, gra oferuje stabilne 30 klatek animacji na sekundę z drobnymi spadkami, które jednak są na tyle małe, że nie przeszkadzają w odbiorze gry.

Ostrzeżenie o spoilerach! Jeśli chcesz ich uniknąć, rozpocznij oglądanie od 3:30.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%