Zobaczcie walkę z Electro z The Amazing Spider-Man 2 jako sekwencję QTE

The Amazing Spider-Man 2 - Electro i Peter Parker
Newsy PS4 PS5

Choć filmowi The Amazing Spider-Man 2 można zarzucać wiele, trzeba przyznać, że pierwsza część finałowej walki prezentuje się w niej naprawdę dobrze. Zobaczcie, jak mogłoby to wyglądać, gdyby potyczka zadziała się w grze wideo.

Sekwencje quick time event to te specjalne momenty, gdy gracz musi w określonym czasie wciskać kombinacje przycisków pojawiających się na ekranie. Jedni to lubią, drudzy nie cierpią. Sam preferuję, gdy jest to przemyślane i w odpowiedni zaimplementowane przez twórców.

Na twitterowym profilu zagranicznego IGN-u zostało dziś opublikowane poniższe wideo, w którym zobaczycie scenę z filmu The Amazing Spider-Man 2, kiedy to główny bohater toczy walkę z Electro. Starcie wzbogacono o specjalny interfejs oraz o elementy wspomnianego QTE.

QTE często implementuje się w celu wzbogacenia przerywników filmowych. Najczęściej dotyczy to właśnie walk, aczkolwiek niekoniecznie zawsze musi tak być. Dobrym przykładem są tytuły z portfolio studia Quantic Dream, takie jak np. Heavy Rain czy Detroit: Become Human, które wręcz opierają się na tym rozwiązaniu.

Co ciekawe, quick time eventy będą dostępne także w Dying Light 2 Stay Human. Jeśli poczujecie potrzebę lekkiego przekonfigurowania tej mechaniki, to będziecie mieli taką możliwość. Techland i o to zadbał w swojej produkcji, o czym więcej możecie przeczytać w tym miejscu.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie