Brothers in Arms powróci, ale twórcy mają pracować też nad Borderlands 4 i czymś jeszcze

Borderlands 4 powstaje? Nowe przecieki sugerują dwie gry od producenta
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gearbox Software może obecnie pracować nad Borderlands 4. Co ciekawe, producent miałby jednocześnie zajmować się czymś jeszcze innym.

Seria Borderlands zajmuje specjalne miejsce w moim sercu, bo łączy ze sobą game loop rodem z Diablo, z intrygującym i szalenie dziwacznym lore’em, nie zapominając także o tym, aby sprawiać graczom frajdę. Przyznam jednak, że “trójka”, choć bodaj najbardziej doskonała z całej trylogii, wymęczyła mnie najbardziej. Serii przyda się mocny kop, aby mogła wejść na wyższy poziom, a nie kolejny raz oferować to samo.

Niemniej chętnie zagrałbym w taki tytuł i być może nadarzy się ku temu okazja. Gearbox ma obecnie pracować nad kolejną grą z serii. Tak przynajmniej sugeruje wpis w profilu LinkedIn jednego z byłych pracowników firmy, który miał sprawować piecze nad tytułem. Znajdziemy w jego CV wpis o “Borderlands 4 UE4” (co dziwne, bo wydawać by się mogło, że gra spokojnie powstawać na Unreal Engine 5).

I choć to zdecydowanie pozytywna informacja, mamy też potencjalne inne nadchodzące gry od dewelopera – nowe Brothers in Arms (to byłoby coś!) oraz Tiny Tina’s Wonderlands 2. Wszystkie te tytuły mają opierać się na Unreal Engine 4, choć wpis może być nieaktualny i być może Gearbox zwraca się w kierunku nowszej wersji silnika.

Brothers in Arms to od lat zapomniana seria taktycznych strzelanek wojennych. Wiele razy dostawaliśmy przecieki o tym, że powróci, ale jak na razie nic z tego nie wyszło. Z kolei po sukcesie spin-offu Borderlands, kolejna gra fantasy o Tiny Tinie nie wydaje się niczym zaskakującym.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie