Gearbox potwierdza powrót Brothers in Arms, choć to na razie jeden wielki sekret

Brothers in Arms Hell's Highway - żołnierze na poligonie strzelają zza osłony- PG
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wygląda na to, że po wielu latach powróci marka Brothers in Arms. Szef Gearbox podzielił się ze światem wieściami na temat prac nad kolejną odsłoną cyklu.

Podczas podcastu AIAS Game Maker’s Notebook Randy Pitchford w rozmowie z prezesem Insomniac Games poinformował, że obecnie jego studio kolejną odsłonę cyklu BiA – zauważa exputer.com. Niestety, na ten moment możemy się zadowolić jedynie faktem, że taka produkcja powstaje.

Pracujemy nad kolejną grą Brothers Arms, ale nie powiem nic, dopóki jej nie dostaniemy.

– mówi Randy Pitchford podczas podcastu AIAS Game Maker’s Notebook

Wygląda na to, że gra jest na wyjątkowo wczesnym stadium rozwoju. Gdyby tak nie było, Pitchford byłby w stanie pochwalić się większą liczbą szczegółów. Warto jednak mieć na uwadze, że odcinek wspomnianego podcastu został nakręcony w kwietniu 2021 roku, a dopiero teraz ten fragment wypowiedzi został wychwycony. Od tego czasu mogło się już wiele zmienić.

Ostatnia, pełnoprawna odsłona Brothers in Arms miała premierę w 2008 roku (Hell’s Highway). Od tamtej pory gracze mogli się nacieszyć ewentualnie spin-offami na konsole przenośne i urządzenia mobilne. Miło, że Gearbox nie zapomniał o swojej starszej marce i nie skupia się obecnie wyłącznie na serii Borderlands.

Macie może miłe wspomnienia z cyklem BiA? Jeśli tak, zachęcam do pochwalenia się w komentarzach.

Michał Wieczorek
O autorze

Michał Wieczorek

Redaktor
Od najmłodszych lat pasjonat game devu i miłośnik gier Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie