Borderlands 4 oficjalnie powstaje. Twórców wykupiła wielka firma

Borderlands 4 powstaje, a twórcy znaleźli nowy dom | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Gearbox Software zostało kupione przez Take-Two Interactive, czyli firmę-matkę choćby Rockstar Games. Co więcej – najwyraźniej Borderlands 4 powstaje!

Już od dłuższego czasu spekulowało się o potencjalnym sprzedaniu Gearbox Software. Studio należące wcześniej do grupy Embracer mogło być po prostu za drogie w utrzymaniu dla mierzącej się z falą zwolnień, zamykanych projektów i wielkoma innymi problemami korporacją. Co więcej, spekulowano, że nabywcą zostanie Take-Two/2K Games i tak się właśnie stało.

Borderlands 4 oficjalnie?

Take-Two Interactive opublikowało oświadczenie, w którym przyznają się do wykupienia Gearbox Software, a transakcja ma zakończyć się wraz z dniem 30 czerwca 2024 roku. To dość jednoznacznie dowodzi, że firma faktycznie wykupiła twórców serii Borderlands, którzy będą teraz pracować pod ich egidą. Gearbox również opublikowało oświadczenie w sprawie.

Dla graczy najważniejsze jest jednak to, nad czym studio pracuje. Wiemy teraz z całą pewnością, że powstaje nie tylko Borderlands 4 (które znajduje się w aktywnym developmencie), ale najpewniej i parę nieujawnionych oficjalnie projektów. Od dawna spekuluje się o nowym Brothers in Arms, które niejako “zajawił” sam Randy Pitchford jakiś czas temu.

Cieszymy się, że możemy powitać Randy’ego Pitchforda i jego zespół pełnych pasji, utalentowanych deweloperów w 2K i nie możemy się doczekać wydania wielu projektów w przyszłości jako współpracownicy. Uwielbiamy współpracę z Gearbox przy każdej odsłonie serii Borderlands i cieszymy się, że możemy aktywnie pracować nad kolejną częścią serii.

– przyznał Prezes 2K David Ismailer

Tym samym Take-Two zyskało marki Borderlands, Tiny Tina’s Wonderlands, Homeworld, Risk of Rain, Brothers in Arms oraz Duke Nukem. Inwestycja kosztowała nowego właściciela studia 460 milionów dolarów.

Fani Borderlands mogą tymczasem czekać na premierę kinowej wersji tej opowieści. Zwiastun znajdziecie w tym miejscu.

Źródło: https://twitter.com/GearboxOfficial/status/1773195417653506202
https://www.businesswire.com/news/home/20240327928202/en/Take-Two-Interactive-Software-Inc.-to-Acquire-The-Gearbox-Entertainment-Company-Inc.-Developer-of-Highly-Successful-Borderlands-Franchise

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie