Borderlands 4 powstaje - postać

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Nowe Borderlands powstaje. Gearbox szykuje dużą produkcję

Jeśli nie możecie doczekać się Borderlands 4 albo nowej gry w słynnym uniwersum, możecie się już cieszyć. Szef Gearbox potwierdził, że studio pracuje nad dużym projektem powiązanym z marką.

Seria Borderlands wciąż zaskakuje fanów looter-shooterów. Trójka przyjęła się bardzo ciepło wśród graczy i nic dziwnego, że Gearbox stale inwestuje w swoją markę. Niemniej chyba nikt nie spodziewał się, że studio tak szybko ogłosi nowy projekt związany z Borderlandsami.

Szef Gearbox Software, Randy Pitchford, umieścił na Twitterze wpis dementujący plotki na temat oddania marki Borderlands w inne ręce. Pitchford przy okazji potwierdził zadziwiająco szybko, że powstaje nowa, duża gra związana z marką.

Dotarły do mnie plotki, że Gearbox „asystuje” lub „współtworzy” kolejną grę z serii Borderlands (lub nowy spin-off). Te plotki NIE są prawdziwe. Gearbox jest głównym developerem każdej przyszłej gry z serii (lub jakichkolwiek gier powiązanych z marką) bez współtworzenia.

Jeśli ktoś z was (…) chciałby wziąć udział w akcji w Borderlands, pracujemy nad dużym projektem. 🙂
[Link do ofert pracy w Gearbox]

– pisze Randy Pitchford na Twitterze

Nie jest rzecz jasna wielkim zaskoczeniem, że Borderlands 4 powstaje. To najlepiej sprzedająca się seria Gearbox i porzucanie jej nie miałoby najmniejszego sensu. Niemniej tak szybka (choć mało wyszukana) zapowiedź jest dość niespodziewana.

Co więcej, jeszcze w kwietniu bieżącego roku Pitchford potwierdził, że Borderlands będzie dalej rozwijane, a wraz z kontynuacją znanej serii pojawi się zupełnie nowa marka. O tej drugiej na razie nic nie wiadomo.

Mimo tak szybkiego ujawnienia powstania nowej odsłony cyklu, nie nastawiałbym się na szybki pokaz zwiastuna czy jakichkolwiek materiałów z gry. Bardziej konkretne wieści i prezentacje dotyczące Borderlands 4 są najpewniej oddalone nawet o kilka lat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się