Czekacie na Beyond Good & Evil 2? Nowe pogłoski sugerują, że możecie się nigdy nie doczekać

Beyond Good and Evil 2 - postacie
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Beyond Good & Evil 2 zapowiadało się na jedną z najciekawszych produkcji science-fiction. Niestety, nowy raport wskazuje, iż po pięciu latach gra wciąż może znajdować się we wczesnej fazie.

Tyle lat w nicości, że w końcu pochłonie ją piekło.

Beyond Good & Evil 2 brzmi super, ale nigdy nie wyjdzie

Druga część (aspirującej do miana) serii od samego początku zapowiadała się niczym porywanie się z motyką na Słońce. Deweloperzy obiecywali sporo dobrego. Fani “jedynki” wiele lat czekali na kontynuację. Gdy już dostali pierwsze konkrety (w tym wypuszczony w 2018 roku gameplay), wyglądało to aż za dobrze, aby było prawdziwe. I tak zapewne się skończy.

Redakcja Bloomberg w swoim najnowszym raporcie wskazuje na kolejne olbrzymie problemy z produkcją. Jest to zarazem drugi raz, gdy dość wiarygodne źródła mówią, iż Ubisoft ma ciężko z tytułem. Tom Henderson wcześniej już twierdził, iż gra nie została jeszcze anulowana, ale deweloperzy się tego spodziewają.

Kolejny pogłoski od wspomnianego Bloomberga potwierdzają tylko te przypuszczenia. Tytuł rzekomo wciąż znajduje się na wczesnym etapie rozwoju. Podkreślmy – po pięciu latach od rozpoczęcia prac. Skoro przez tyle czasu Ubi nie było w stanie rozwinąć projektu, a deweloperzy najwyraźniej nie zmierzają w żadnym, konkretnym kierunku – sporo wskazuje na to, iż tytuł zostanie finalnie anulowany. O ile jeszcze nie został, rzecz jasna.

Od pierwszej zapowiedzi w 2017 roku regularnie da się słyszeć o problemach z grą. Pokaz z 2018 roku powstał na bazie wersji alfa, natomiast w 2021 roku mieliśmy dostać kolejne konkrety. Niestety, tak się nie stało, co tylko potwierdza smutne plotki.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie