Bethesda pracuje nad grą Marvela albo Star Wars? Nowe informacje o ostatnich wyciekach

Bethesda może pracować nad grą Marvela albo Star Wars
Newsy PC Xbox Series

Wedle ostatnich przecieków Bethesda pracuje nad co najmniej dwiema grami na licencji. Jedną jest Indiana Jones, a drugą… Marvel albo Star Wars?

Niedawno do sieci trafiły obszerne dokumenty Microsoftu, w tym te związane z planami Bethesdy. Wszystkie studia gamingowego giganta pracują obecnie nad szeregiem zapowiedzianych pozycji (np. TES VI, gra Indiana Jones). We wspomnianych aktach znajdziemy jednak wzmianki o pozycjach, o których nie wiedzieliśmy wcześniej nic. Jako przykład trzeba wymienić oczekiwane Dishonored 3, remastery Fallouta 3 i Obliviona oraz “nową grę na licencji”.

O tej ostatniej nie wiemy nic, lecz wedle nowych przecieków ma podobno chodzić o tytuł oparty na IP Disneya. Tak przynajmniej twierdzi Nick Baker, host XboxEra Podcast. W jednym z ostatnich odcinków poruszył on temat sporego wycieku i dorzucił do tego swoje trzy grosze. Jego zdaniem niezapowiedziany projekt jest związany z grą o Indianie Jonesie w ten sposób, że również ma być na licencji Disneya.

W dokumentach firmy stoi wyraźnie, że tytuł ma ukazać się w roku fiskalnym 2024, ale z pewnością jest to dalekie od prawdy. Informacje te są stare, bo według nich Indiana Jones miał wyjść w 2022 roku. Mimo wszystko Baker nie zdecydował się na zawężenie potencjalnego IP, którego Disney mógł użyczyć Bethesda. Wiemy, że najpotężniejsze marki w portfolio firmy to uniwersum Marvela i Star Wars.

Szczególnie to drugie brzmi sensownie, bo Gwiezdne Wojny stają się coraz większą gamingową potęgą i obecnie w przygotowaniu jest szereg pozycji z tego uniwersum. Być może Bethesda pracuje nad grą na podstawie Mandaloriana, o której mówi się od jakiegoś czasu? Tego nie wiemy, ale zgaduję, że w ciągu roku lub dwóch poznamy odpowiedź. Tak, wiem – to marne pocieszenie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie