Prawniczka Microsoftu wygadała się o premierze The Elder Scrolls 16. Nie, to nie jest literówka

The Elder Scrolls 6 albo 16 ukaże się za kilka lat - mówi prawniczka MS
Newsy PC Xbox Series

Tak naprawdę każdy dobrze wie, że chodzi o The Elder Scrolls VI, które może jednak ukazać się w 2026 roku. Nie wiem niestety, jak to wygląda z TES 16.

Prawniczka Microsoftu postanowiła wyjaśnić pewne nieścisłości związane z ostatnimi zeznaniami w trakcie przesłuchania dotyczącego przejęcia Activision Blizzard. Swoimi słowami wywołała jednak jeszcze większą konsternację. Jeżeli jednak lekko skorygujemy jej słowa, być może dowiemy się, kiedy Bethesda planuje wydać kolejnego TES-a.

Istnieją dwie gry z serii Elder Scrolls, jedna to gra online o nazwie Elder Scrolls Online – jest to gra wieloosobowa, która jest obecnie dostępna na PlayStation. Gra, o której mówi, to Elder Scrolls 16… planowana premiera to 2026 rok, jako gra dla jednego gracza. Nie jest ona w żaden sposób podobna do Call of Duty, które jak wiadomo jest wieloosobowe i wieloplatformowe.

– powiedziała prawniczka Microsoftu (za The Verge)

Zgodzę się z tym, że Elder Scrolls Online istnieje i można w nie grać na PlayStation. Zgodzę się też z tym, że Call of Duty jest czym innym. Ba, zgodzę się nawet z tym, że kolejny TES będzie grą dla jednego gracza. Nie zgodzę się jednak z tym, że będzie nim The Elder Scrolls 16. Wtedy kalendarz wydawniczy Bethesdy zostałby przyspieszony grubo ponad 100 lat. Obstawiam jednak, że chodziło jej o The Elder Scrolls VI, które faktycznie ma być kolejną propozycją od Bethesdy (i ponoć nie ukaże się na PlayStation, ale nie zostało to jeszcze zdecydowane).

Odsuwając już pomyłki (nawet prawnik ma do nich prawo!), wychodzi na to, że Microsoft ustalił już wewnętrznie datę premiery gry. Zapowiedziany lata temu tytuł może ukazać się w 2026 roku. W pewien sposób brzmi to jednak jak pobożne życzenie, więc nie trzymałbym się za bardzo tej akurat daty. Chyba że Bethesda nie będzie miała problemów – wtedy to okienko wydawnicze jest możliwe.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie