W przygotowaniu ponoć kilka gier Indiana Jones od twórców Wolfenstein

Indiana Jones może nie doczekać się jednej, ale nawet kilku gier wideo
Newsy PC PS5 Xbox Series

Bethesda potwierdziła jedną grę Indiana Jones od MachineGames. A co jeżeli tak naprawdę w studiu powstaje ich kilka? Szykujmy się na ofensywę gier ze znanym archeologiem.

Todd Howard jakiś czas potwierdził swój angaż w prace nad nową grą od MachineGames, czyli twórców „nowożytnych” odsłon serii Wolfenstein. Nietrudno odnieść wrażenia, że deweloperzy znają się na przygodowych grach akcji z ciekawą fabułą. Do tego Wolfenstein również osadzony był w klimacie (aczkolwiek alternatywnej) II Wojny Światowej. Czy to jednak wystarczy, aby przekonać do siebie fanów legendarnego archeologa? W sumie pewnie i tak – ja jestem kupiony na starcie.

Indiana Jones razy kilka

Indy nie ma lekko w świecie gier wideo, a za najbardziej znane pozycje uznać można serię LEGO, nieco starsze przygodówki i naprawdę niezłą zręcznościówkę The Infernal Machine. Tym razem archeolog powraca nie tylko w nowym filmie, ale również i nowej grze od Bethesdy. Ale zaraz… jednej czy kilku grach?

Internauci natknęli się na ciekawe odkrycie na profilu LinkedIn jednego z pracowników MachineGames. Artysta koncepcyjny zaznaczył w opisie swoich obowiązków, że pracuje nad „grami Indiana Jones”. Profil szybko został zablokowany, więc aktualnie nie uzyskamy dostępu do tej informacji. O sytuacji donosi serwis tech4gamers.

O ile zaskoczenia w tym nie ma, można dwojako traktować tę informację. Bethesda może faktycznie szykować istną ofensywę, tym bardziej patrząc na sukces Hogwarts Legacy, czyli kolejnej wielkiej marki, której ponowna obecność w branży gier wideo okazała się żyłą złota dla WB Games. Być może fani Indy’ego również tak bardzo skuszą się na nowe tytuły z archeologiem. Z drugiej strony nie wiązałbym nadziei w tym, że Bethesda szykuje z góry parę gier. Równie dobrze mogła to być literówka, która tak naprawdę nic nie znaczy. Niemniej niewykluczone, że firma obecnie myśli już o kolejnych tytułach.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie