W przygotowaniu ponoć kilka gier Indiana Jones od twórców Wolfenstein

Znamy tytuł nowej gry Indiana Jones. Co z premierą? | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Bethesda potwierdziła jedną grę Indiana Jones od MachineGames. A co jeżeli tak naprawdę w studiu powstaje ich kilka? Szykujmy się na ofensywę gier ze znanym archeologiem.

Todd Howard jakiś czas potwierdził swój angaż w prace nad nową grą od MachineGames, czyli twórców “nowożytnych” odsłon serii Wolfenstein. Nietrudno odnieść wrażenia, że deweloperzy znają się na przygodowych grach akcji z ciekawą fabułą. Do tego Wolfenstein również osadzony był w klimacie (aczkolwiek alternatywnej) II Wojny Światowej. Czy to jednak wystarczy, aby przekonać do siebie fanów legendarnego archeologa? W sumie pewnie i tak – ja jestem kupiony na starcie.

Indiana Jones razy kilka

Indy nie ma lekko w świecie gier wideo, a za najbardziej znane pozycje uznać można serię LEGO, nieco starsze przygodówki i naprawdę niezłą zręcznościówkę The Infernal Machine. Tym razem archeolog powraca nie tylko w nowym filmie, ale również i nowej grze od Bethesdy. Ale zaraz… jednej czy kilku grach?

Internauci natknęli się na ciekawe odkrycie na profilu LinkedIn jednego z pracowników MachineGames. Artysta koncepcyjny zaznaczył w opisie swoich obowiązków, że pracuje nad “grami Indiana Jones”. Profil szybko został zablokowany, więc aktualnie nie uzyskamy dostępu do tej informacji. O sytuacji donosi serwis tech4gamers.

O ile zaskoczenia w tym nie ma, można dwojako traktować tę informację. Bethesda może faktycznie szykować istną ofensywę, tym bardziej patrząc na sukces Hogwarts Legacy, czyli kolejnej wielkiej marki, której ponowna obecność w branży gier wideo okazała się żyłą złota dla WB Games. Być może fani Indy’ego również tak bardzo skuszą się na nowe tytuły z archeologiem. Z drugiej strony nie wiązałbym nadziei w tym, że Bethesda szykuje z góry parę gier. Równie dobrze mogła to być literówka, która tak naprawdę nic nie znaczy. Niemniej niewykluczone, że firma obecnie myśli już o kolejnych tytułach.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie