Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 nie dorównuje w połowie CoD Black Ops 4? Nowe dane mogą niepokoić EA

Firma Chart Track prezentuje nowe dane dotyczące sprzedaży gier. Choć dotyczą one tylko wersji pudełkowych na rynku brytyjskim, nie są one zbyt pozytywne dla Elektroników, jeśli chodzi o Battlefield 5.

Chart Track ujawnia nowe informacje z rynku brytyjskiego na temat sprzedaży pudełkowych wersji gier. Zgodnie z nimi, sprzedaż Battlefield 5 w pierwszych dniach po premierze nie dorównała sprzedaży zeszłorocznego Battlefield 1. Nowa odsłona sprzedała się dwa razy gorzej.

Pamiętajmy jednak, by nie wyciągać od razu wniosków, że piątka jest złą grą, która nie znalazła dużej grupy odbiorców tuż po premierze, która miała miejsce 20 listopada. Należy bowiem wspomnieć, że Battlefield 5 został udostępniony wcześniej posiadaczom edycji Deluxe oraz subskrybentom usługi Origin Access Premier. Po drugie, cyfrowe wersje gier zyskują coraz bardziej na popularności, zatem spora rzesza użytkowników mogła zrezygnować z pudełka na rzecz wydania cyfrowego.

Premiery gier na nowy tydzień. 11 tytułów wartych uwagi

Czy Electronic Arts może zatem mówić, że jest bardzo źle? Z pewnością nie ma co snuć takich wniosków na podstawie danych z jednego rynku i to w oparciu o sprzedaż pudełek. Elektroników może jednak zaniepokoić fakt, że Battlefield 5 w pierwszych dniach po debiucie nie dorównał sprzedażą wielkiemu konkurentowi – Call of Duty: Black Ops 4 (nadal mowa o UK oraz wersjach fizycznych).

Sprzedaż gier pudełkowych w UK (18-24 listopada)

  1. FIFA 19
  2. Call of Duty: Black Ops 4
  3. Red Dead Redemption 2
  4. Battlefield 5
  5. Forza Horizon 4
  6. Spider-Man
  7. Fallout 76
  8. Pokémon: Let’s Go Pikachu
  9. Spyro Reignited Trilogy
  10. Mario Kart 8 Deluxe

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%