Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 – beta. Niektórzy już grają, oto ustawienia graficzne PC

Dzisiaj wystartowała beta Battlefield 5 dla osób, które np. zamówiły grę przedpremierowo. W sieci pojawiły się jednocześnie screeny prezentujące ustawienia graficzne, które dostosujemy przed ruszeniem do walki.

Obecny tydzień wielu graczom upłynie pod znakiem Battlefield 5. DICE startuje z beta testami strzelaniny, do których już wkrótce dołączą wszyscy chętni, a już teraz mogą się bawić osoby spełniające określone warunki, o których poniżej.

Battlefield 5 – beta – kiedy i dla kogo?

Dzisiaj o godzinie 11:00 czasu polskiego rozpoczyna się faza wczesnego dostępu do otwartej bety Battlefield 5. Podczas tego etapu do rozgrywki dołączą osoby, które posiadają subskrypcję EA Access, Origin Access, Origin Access Premier lub zamówiły przedpremierowo kopię gry. Natomiast już od 6 września każdy chętny będzie mógł wypróbować nową odsłonę Battlefield. Testy potrwają do 11 września.

To już rok od wzruszającego filmiku z Wiedźminem od CD Projekt RED

Battlefield 5 – ustawienia graficzne

Poniżej możecie zobaczyć screeny prezentujące dostępne podczas bety ustawienia graficzne strzelaniny (dzięki DSO Gaming). Gracze PC będą mogli dostosować jakość tekstur, filtrowania tekstur, oświetlenia, efektów, skorzystają z opcji ograniczenia pamięci GPU, wybiorą pomiędzy DirectX 11 i DirectX 12, ustawią Field of View, włączą / wyłączą rozmycie ruchu, głębokość pola, aberrację chromatyczną i wiele więcej.

Jak można się domyślić, ponieważ nowa seria kart graficznych NVIDIA GeForce RTX nie jest jeszcze dostępna publicznie, nie ma opcji włączania / wyłączania efektu ray tracingu w czasie rzeczywistym.

Warto zwrócić uwagę, że wymagania sprzętowe Battlefield 5 dla otwartej bety różnią się nieco od wymagań dotyczących testów alpha. Przykładowo, minimalna konfiguracja to teraz procesor AMD FX-8350 zamiast AMD FX-6350, a w zalecanej producent podaje 16 GB pamięci RAM, podczas gdy wcześniej było to 12 GB RAM.

Przypominamy, że data premiery Battlefield 5 została przełożona z 19 października na 20 listopada. O przyczynach opóźnienia możecie przeczytać w tej wiadomości.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 71 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average1%
Poor1%
Terrible54%