Battlefield 5 – wymagania sprzętowe i otwarta beta. Wszystkie informacje

Battlefield 5 – wymagania sprzętowe i otwarta beta. Wszystkie informacje
Newsy PC PS4 XOne

Szykujcie się do otwartej bety Battlefield 5. Oto terminy, szczegóły dotyczące zawartości oraz, co ważne dla posiadaczy PC, wymagania sprzętowe.

Początek września pozwoli nam sprawdzić za darmo Battlefield 5. DICE organizuje otwarte beta testy strzelaniny i warto się na nie przygotować. Jeśli chcecie zobaczyć, kiedy, co i jak, oto wszystkie niezbędne informacje udostępnione na oficjalnej stronie gry. Warto zwrócić uwagę, że wymagania sprzętowe Battlefield 5 dla otwartej bety różnią się nieco od wymagań dotyczących testów alpha. Przykładowo, minimalna konfiguracja to teraz procesor AMD FX-8350 zamiast AMD FX-6350, a w zalecanej producent podaje 16 GB pamięci RAM, podczas gdy wcześniej było to 12 GB RAM.

Battlefield 5 – otwarta beta – kiedy?

Otwarta beta ruszy 6 września i potrwa do 11 września. Wcześniejsze pobieranie rozpocznie się 3 września. Jak zdobyć wcześniejszy dostęp i korzystać z niego przez cały tydzień? Jeśli posiadasz subskrypcję EA Access, Origin Access, Origin Access Premier lub zamówiłeś przedpremierowo kopię Battlefield V, możesz dołączyć do otwartej bety w ramach wcześniejszego dostępu już 4 września. Podsumowując – oto daty, które warto zapamiętać:

POCZĄTEK WCZEŚNIEJSZEGO POBIERANIA OTWARTEJ BETY:
3 września, 10.00 CET

WCZESNY DOSTĘP DO OTWARTEJ BETY:
4 września, 10.00 CET

OGÓLNY DOSTĘP DO OTWARTEJ BETY:
6 września, 10.00 CET

KONIEC OTWARTEJ BETY: 
11 września, 16.00 CET

Battlefield 5 – wymagania sprzętowe PC i konsole PS4/Xbox One

Aby zagrać podczas otwartej bety Battlefield V, gracze korzystający z Xbox One będą potrzebowali dostępu do Internetu i konta Xbox Live Gold. W przypadku PlayStation 4 wystarczy sam dostęp do Internetu. Jeśli planujesz grać na komputerze, warto najpierw sprawdzić, czy dysponujesz odpowiednim sprzętem. Minimalne i zalecane parametry przedstawiamy poniżej. Obowiązują one tylko w przypadku otwartej bety i mogą się różnić od finalnych wymogów gry Battlefield V.

Battlefield 5 – wymagania sprzętowe minimalne (beta)

 • System: 64-bitowy Windows 7, Windows 8.1 lub Windows 10
 • Procesor (AMD): AMD FX-6350
 • Procesor (Intel): Core i5 6600K
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ HD 7850 2 GB
 • Karta graficzna (NVIDIA): nVidia GeForce® GTX 660 2 GB
 • DirectX: karta graficzna zgodna z DirectX 11,0 lub równorzędna
 • Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 Kb/s
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Battlefield 5 – wymagania sprzętowe zalecane (beta)

 • SYSTEM: 64-bitowy Windows 10 lub nowszy
 • Procesor (AMD): AMD FX 8350 Wraith
 • Procesor (Intel): Intel Core i7 4790 lub równorzędny
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Karta graficzna (AMD): AMD Radeon™ RX 480 4 GB
 • Karta graficzna (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 1060 3 GB
 • DirectX: Karta graficzna zgodna z DirectX 11.1 lub równorzędna
 • Połączenie internetowe: łącze internetowe o przepustowości co najmniej 512 Kb/s
 • Miejsce na dysku twardym: 50 GB

Battlefield 5 – beta – tryby – pojazdy – broń – mapy

Mapy, na których będziecie walczyć, i tryby, gdzie macie szansę się wykazać

Krajobraz pokrytej śniegiem Norwegii na mapie „Arktyczny Fiord” był już prezentowany podczas zamkniętych alf. Teraz będziecie mieli okazję zagrać w trybie Podboju i spędzić dwa dni w Wielkiej Operacji pn. Upadek Norwegii. Oczywiście mamy na myśli dwa dni w świecie gry, a nie rzeczywiste 48 godzin. Wielkie Operacje składają się z kilku tego typu dni, a każdy z nich przebiega zgodnie z jednym z trybów gry.

W Upadku Norwegii pierwszy dzień odbędzie się w trybie Desantu, w którym gracz ląduje na polu walki, by dołączyć do jednej ze stron konfliktu, podczas gdy w punktach kontrolnych podkładane są ładunki wybuchowe. Dzień drugi to Przełamanie, w którym drużyna gracza ma za zadanie atakować lub bronić kluczowych sektorów. Atakując w tym trybie, warto postawić na agresywną taktykę, a broniąc się – na kreatywne planowanie, mające na celu powstrzymanie najeźdźcy.

Pojawi się również nowe miejsce – Rotterdam. Gracze będą mogli walczyć w pięknej scenerii z okresu poprzedzającego wojenne zniszczenia tego miasta. Zachęcamy także do wypróbowania na tej mapie sztandarowego trybu gry Battlefield – Podboju. Zgodnie z zasadami Podbój to walka, podczas której 64 graczy podzielonych na dwie drużyny walczy o zdobycie najważniejszych flag na mapie. Gracz, który zdobędzie większość z nich i nie da szans przeciwnikom, wygra rywalizację.

Pojazdy i wsparcie

Podczas otwartej bety Battlefield V gracze będą mieli do dyspozycji pięć kultowych czołgów i siedem samolotów z II wojny światowej. Zostań czołgistą i wprowadź do gry ciężkie działa, jak choćby Valentine Mk VIII, Churchill Mk VII, Churchill Gun Carrier, Panzer IV i Tiger I. Jeśli bardziej odpowiada ci szybowanie w przestworzach, wesprzyj drużynę z powietrza, zasiadając za sterami popularnych maszyn: Spitfire Mk VA, Spitfire Mk VB, Blenheim Mk IF, Bf 109 G-2, Ju 87 Stuka B-2, Ju 87 Stuka B-1 czy Douglas C47.

Ponadto gracze będą mieli możliwość odparcia ataku za pomocą stacjonarnych lub mobilnych dział plot. Czołgi dają się we znaki? Użyj stacjonarnych i mobilnych dział przeciwpancernych.

Przywódca drużyny, który zgromadzi odpowiednią liczbę punktów oddziału, otrzyma możliwość posłużenia się potężnym wsparciem. Brytyjski Churchill Krokodyl i niemiecki Sturmtiger – czołgi siejące postrach wśród graczy uczestniczących w zamkniętych alfach – pojawią się ponownie, razem z niebezpiecznymi rakietami JB-2 i V-1, zdolnymi posłać wszystkich przeciwników w powietrze. Elementem, którego dotychczas nie prezentowaliśmy, są zrzuty zasobników. Koszt zrzucenia na pole bitwy tego nieocenionego źródła zdrowia i amunicji to 7500 punktów rekwizycji.

Klasy i role żołnierzy

Cztery główne klasy, które pojawią się podczas otwartej bety Battlefield V, to szturmowcy, zwiadowcy, medycy i żołnierze wsparcia. Żołnierze każdej z klas mogą pełnić różne role, a podczas otwartej bety będzie można wypróbować po jednej roli na klasę.

Każdej z ról przypisane są konkretne cechy. Na przykład gracze wcielający się w zawiadowcę i przyjmujący rolę snajpera automatycznie otrzymają cechę „Odwrót taktyczny”, dzięki której będą mogli poruszać się szybciej, posiadając krytycznie niską liczbę punktów zdrowia. W przypadku medyków będzie to reanimacja zastrzykiem, dzięki której gracz może reanimować wszystkich towarzyszy (nawet spoza twojej drużyny), korzystając ze strzykawki reanimacyjnej.

Broń

Podczas otwartej bety, wybierając klasę, w pewnym sensie wybieramy także typ broni. Żołnierze wsparcia są najczęściej wyposażeni w lekkie karabiny maszynowe, takie jak: KM KE7, KM Bren, czy FG-42, ale także dryling M30. Medycy posługują się pistoletami maszynowymi STEN, Suomi KP/31, MP40 i EMP.

Znajdujący się w samym środku pola walki szturmowcy mają do dyspozycji broń samopowtarzalną SMLE Turner, karabinek M1A1, Gewehr 43 czy karabin szturmowy StG 44. Natomiast zwiadowcy mogą oddawać strzały w głowę z karabinów powtarzalnych Lee-Enfield No. 4 Mk I, ZH-29 lub Kar98k.

Aby zapewnić sobie jak najlepsze przygotowanie sprzętowe podczas otwartej bety, możesz również korzystać z broni osobistej, broni do walki wręcz, granatów oraz gadżetów.

Zapowiedź trybu Teatry Wojny
W Teatrach Wojny gracze wraz ze swoimi żołnierzami z kompanii Battlefield V mają szansę odbyć tematyczną podróż poprzez pełne dramatycznych wydarzeń etapy II wojny światowej. W każdym rozdziale Teatrów Wojny gracze będą mieli do dyspozycji nowe sposoby gry. Będą mogli także zdobywać najnowsze i najwspanialsze motywy oraz akcesoria Battlefield V. Podczas bety po raz pierwszy będzie można zobaczyć, jak działają poszczególne części Teatrów Wojny.

Gracze będą mogli wziąć udział w wydarzeniu „Oddział szturmowy”, a jeśli przed 9 września któremuś z nich uda się ukończyć wszystkie jego wyzwania, zdobędzie wyjątkowy nieśmiertelnik. Otrzymają go gracze, którzy kupią grę Battlefield V. Uwaga: wydarzenie „Oddział szturmowy” jest częścią otwartej bety, a nie ostatecznej wersji gry.

Źródło: battlefield.com, opracowanie własne

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie