To już rok od wzruszającego filmiku z Wiedźminem od CD Projekt RED

To już rok od wzruszającego filmiku z Wiedźminem od CD Projekt RED
Newsy PC PS4 XOne

Mały powrót do przeszłości.

Dokładnie rok temu CD Projekt RED przedstawiło genialny filmik z okazji 10. rocznicy serii gier o Wiedźminie. Tak, to ten materiał, w którym Geralt zabierał nas na słówko (do przypomnienia poniżej).

Filmik spodobał się graczom do tego stopnia, że nawet teraz, kiedy REDzi przypominają o nim na Facebooku, materiał zbiera całą masę pozytywnych komentarzy. No i oczywiście pojawiają się pytania – kiedy nowy Wiedźmin?

Wiadomo, że Wiedźmin 4 nie powstanie i póki co nowa wiedźmińska historia zostanie opowiedziana w samodzielnej grze Thronebreaker: The Witcher Tales.

Thronebreaker: The Witcher Tales

Premiera Thronebreaker: The Witcher Tales jest planowana również na ten rok i pojawi się na tych samych platformach, na których możemy grać w Gwinta – PCPlayStation 4 i Xbox One.

Podczas prezentacji wyników finansowych spółki CD Projekt, Adam Kiciński zaznaczył: Równolegle z premierą „Gwinta” chcemy wydać grę „Thronebreaker”. Mówię grę, dlatego że projekt wyewoluował do całkiem sporych rozmiarów. Otrzymamy ponad 30 godzin gameplaya. Mamy ogromną wolę, aby wydać „Thronebreakera” w tym roku. Gdybyśmy nie byli tego pewni – tak jak bardzo można być pewnym wydania gry na jakiś czas przed jej premierą – to byśmy na tej prezentacji tego nie podkreślali.

Thronebreaker: The Witcher Tales będzie zatem osobnym produktem (cena nie jest znana), który ma być skierowany do grupy osób niekoniecznie zainteresowanych samym Gwintem, lecz przede wszystkim poznawaniem nowych historii w uniwersum Wiedźmina.

– Jeżeli chodzi o fabułę to jest to poziom, jaki był reprezentowany chociażby w „Wiedźminie 3”. Gra jest innego typu, inaczej wygląda, ale od strony fabularnej to jest to najwyższa jakość – zaznacza prezes CD Projektu.

Początek nowej serii?

Tytuł The Witcher Tales może sugerować, że jesteśmy świadkami narodzin serii, która co jakiś czas będzie uzupełniana o kolejne historie. Nie jest to jednak nic pewnego – CD Projekt nic o tym oficjalnie nie mówi.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie