Batman 2 z problemami? Produkcja nie dostała jeszcze zielonego światła od Warner Bros.

Batman 2 zapowiedziany, lecz jeszcze nie w produkcji
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Uniwersum

Wszystko wskazuje na to, że Batman 2 – choć zapowiedziany już kilka miesięcy temu – nadal nie dostał zielonego światła od Warner Bros.

Pogłoski na temat kontynuacji słyszeliśmy tuż po premierze, po czym w kwietniu ostatecznie je potwierdzono. Mimo wszystko nie zanosi się na to, byśmy otrzymali szansę obejrzenia drugiej części w stosunkowo niedługim czasie. Może to oznaczać, że nie sprawdzi się plan producenta pierwszego filmu; Dylan Clark zapowiadał, że Batman 2 miałby wyjść najpóźniej za 5 lat. Dziś możemy już odliczyć od tego kilka miesięcy, jako że rozmowę z Clarkiem przeprowadzono w marcu.

Tymczasem raport portalu Variety wskazuje, że projekt pozostaje na wczesnych etapach rozwoju i jak na razie nie wiadomo, kiedy twórcy mogliby na dobre wrócić do pracy. Ze wstępnych informacji wynika, że przy drugiej części powróci reżyser Matt Reeves; powrót ma w planach również Robert Pattinson wcielający się tu w Bruce’a Wayne’a.

Sytuacja może w jakimś stopniu wynikać z niedawnych zawirowań w Warner Bros., a te prawdopodobnie są wywołane fuzją z Discovery. Jak wiadomo, koncern robi ostatnio trochę cięć w budżecie; skasowano m.in. niemal w 100% gotowy film Batgirl tworzony dla HBO Max. W przypadku Batmana widzowie raczej mogą być spokojni. Pierwsza część spotkała się z doskonałym przyjęciem zarówno krytyków, jak i widzów. Okazała się także wielkim hitem box office. Choćby z tych dwóch względów Warner raczej nie zrezygnuje z dotychczasowych planów; teraz zostaje nam już tylko czekać na oficjalnie ogłoszone zielone światło dla produkcji.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie