Batman 2 oficjalnie zapowiedziany. Robert Pattinson znów wdzieje pelerynę

Robert Pattinson powróci w filmie Batman 2
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Uniwersum

Batman 2 otrzymał oficjalną zapowiedź podczas trwającego właśnie CinemaCon. Wiadomo, że do swojej roli powróci Robert Pattinson.

Choć twórcy wspominali już o planach na kontynuację, z otwieraniem szampana warto było zaczekać do oficjalnego potwierdzenia ze strony wytwórni. To nastąpiło podczas panelu Warner Bros. na CinemaCon. Dzięki temu mamy już pierwsze informacje na temat drugiej części filmu, który z pewnością wniósł świeże spojrzenie na całe uniwersum Batmana.

O fabule jak na razie nic nie wiadomo, lecz Warner Bros. uchyliło rąbka tajemnicy w kwestii ekipy i obsady. Do roli powróci odtwórca głównej roli, czyli Robert Pattinson. Po początkowych informacjach o castingu wiele osób nie było przekonanych co do jego występu; Pattinson ostatecznie udowodnił chyba nawet największym niedowiarkom, że jest godny peleryny Batmana. W prace nad produkcją zaangażuje się również Matt Reeves, reżyser pierwszej części.

Decyzja Warner Bros. nie powinna raczej zaskakiwać. Pierwsza odsłona Batmana odniosła duży sukces kasowy; film zarobił łącznie na całym świecie ponad 750 mln dolarów i dzięki temu wynikowi otwiera klasyfikację box office w 2022 roku. Obecnie produkcję można oglądać w streamingu na platformie HBO Max, gdzie także radzi sobie doskonale. Już w pierwszym tygodniu w serwisie film cieszy się większą oglądalnością niż dotychczasowe hity, takie jak Diuna, Matrix Zmartwychwstania czy Wonder Woman 1984. Wygląda więc na to, że widzowie rzeczywiście byli spragnieni odświeżonego Batmana, zaś w niedługim czasie otrzymają jeszcze jedną produkcję.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Batman 2 mógłby trafić do kin.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie