Avatar 2 z pełnym oficjalnym tytułem. Jest nawiązanie do fabuły

Avatar - jest już tytuł 2. części
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Avatar 2 oficjalnie otrzymał podtytuł. Wiadomo już, że w ostatecznym tytule zabraknie cyfry mówiącej o sequelu.

Wyczekiwana kontynuacja popularnego Avatara powoli rusza z promocją. Jak na razie otrzymaliśmy oficjalną informację na temat podtytułu filmu. Angielska wersja językowa potwierdziła tym samym plotki, że druga część będzie nosić tytuł Avatar: The Way of Water. W polskich kinach natomiast widzowie wybiorą się na film Avatar: Istota wody.

W kontynuacji hitu z 2009 roku Jake Sully i Neytiri założyli już rodzinę i starają się wieść normalne życie. Przeszkodzi im w tym jednak Administracja Rozwoju Zasobów, przez którą będą zmuszeni uciekać z Pandory. Odnajdą się ostatecznie w wodnym świecie; rzeczywiście znaczna część filmu będzie rozgrywać się właśnie pod wodą. Mieliśmy już okazję zobaczyć kilka podwodnych ujęć i trzeba przyznać, że James Cameron przy drugiej części Avatara naprawdę wzbił się na wyżyny swojego kunsztu. Reżysera nie zadowoliły bowiem zdjęcia nakręcone w powietrzu i uzupełnione następnie o dodaną komputerowo wodę; na potrzeby filmu stworzono specjalnie nową technologię działającą pod wodą, zaś aktorzy kręcili poszczególne sceny, nurkując w ogromnym zbiorniku wodnym.

W głównych bohaterów produkcji wcielą się ponownie Zoe Saldana jako Neytiri oraz Sam Worthington jako Jake Sully. Oprócz nich na ekranach pojawią się m.in. CCH Pounder, Cliff Curtis, Britain Dalton, Kate Winslet, Giovanni Ribisi, Joel David Moore, Dileep Rao, Matt Gerald, Edie Falco, Brendan Cowell, Michelle Yeoh, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Oona Chaplin, a także Vin Diesel.

Avatar 2 wejdzie do kin 16 grudnia 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie