Po 13 latach Avatar jeszcze raz trafi do kin – w zremasterowanej wersji

Neytiri i Jake Sully w filmie Avatar
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Jeszcze przed grudniowym debiutem sequelu w kinach ponownie zagości Avatar. Film z 2009 roku zostanie zremasterowany.

Jako że na obiecywaną kontynuację wielkiego hitu Jamesa Camerona czekamy już od 13 lat, twórcy umożliwią nam przypomnienie sobie początków historii Jake’a Sully’ego i Neytiri. Disney poinformował, że wrześniu do kin trafi odświeżona wersja pierwszego Avatara. Zremasterowano nie tylko warstwę graficzną, ale także dźwięk. Taką wersję produkcji zobaczymy już 23 września 2022 roku.

Trwający właśnie CinemaCon przyniósł zresztą więcej informacji na temat całej filmowej serii. Potwierdziły się m.in. wstępne informacje związane z publikacją oficjalnego zwiastunu sequelu. Zgodnie z przewidywaniami zobaczą go ci widzowie, którzy wybiorą się na najbliższy seans Marvela, czyli Doktor Strange w multiwersum obłędu. Najnowsze widowisko osadzone w MCU zadebiutuje w kinach już za nieco ponad tydzień – 6 maja 2022 roku.

James Cameron nigdy nie ukrywał, że jego plany na kontynuacje serii są naprawdę imponujące. Dziś już wiemy, że każdy z następnych filmów będzie miał odrębną historię. Wszystkie połączy oczywiście wspólny element, a tym jest rodzina Sullych. Można się więc spodziewać, że w kolejnych produkcjach Jake i Neytiri ustąpią pola swoim dzieciom, które zapewne dorosną w miarę postępu serii. Wiadomo już, że sequel ma zarysować ich historię; w sieci pojawiły się już zdjęcia adoptowanego syna pary, Milesa.

Avatar 2 trafi do kin 16 grudnia 2022 roku.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie