Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Assassin’s Creed: Valhalla – w grze będzie można przytulać koty. Zobaczcie urocze wideo

Wikingowie funkcjonują w kulturze jako brutalni i dzicy twardziele. Ubisoft postanowiło ocieplić ich wizerunek, dając graczom możliwość przytulenia i pogłaskania milutkich kotów w Assassin’s Creed: Valhalla.

O takiej opcji dowiadujemy się ze świeżo opublikowanej wiadomości na twitterowym koncie gry. – Może i są to Wieki Ciemne, ale zawsze jest jakieś malutkie światełko. Tak, w AC: Valhalla można głaskać koty – czytamy w poście od twórców.

Na dołączonym do wiadomości krótkim filmiku widzimy żeńską postać Eivor, która trzyma w rękach i przytula wniebowziętego kota-giganta. Obok chodzą sobie jeszcze inne, równie dobrze zbudowane zwierzaki.

Temat zwierząt w grach i możliwej interakcji z nimi ostatnimi czasy zyskał na popularności. Niedawno informowaliśmy chociażby, że w związku z możliwością głaskania kotów w Mortal Shell mruczki zostały wymacane przez beta testerów 150 tysięcy razy. Oprócz tego pisaliśmy też o szanowanej przez fanów Ghost of Tsushima opcji głaskania lisów – przez pierwsze 10 dni od premiery produkcji dotknięto 8,8 miliona rudych zwierzaków. Tego typu rozrywki pojawią się też w Cyberpunku 2077, gdzie również będzie można wejść w interakcję z kotami.

Assassin’s Creed: Valhalla zadebiutuje już 17 listopada na PC, PS4 i Xboksie One.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się