Ostatnia aktualizacja do Assassin’s Creed Valhalla oferuje wstęp do kolejnej części serii

Assassin's Creed Valhalla doczekało się ostatniej aktualizacji z nawiązaniami do Mirage
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Assassin’s Creed Valhalla doczekało się finalnej łatki i epilogu w postaci „Ostatniego Rozdziału”. Ten przygotowuje nas na kolejną część – Mirage.

Już jakiś czas temu Ubisoft zapowiedział oficjalny koniec długiego wsparcia dla Assassin’s Creed Valhalla. Tytuł, jak na tę markę, imponuje swoją żywotnością i liczbą wydanych dodatkowych przygód. Fani mogą powoli nastawiać się na kolejną część – Mirage. Najpewniej pomoże im w tym zawartość aktualizacji o numerze 1.6.1. Dostaliśmy bowiem zupełnie nowego questa z postaciami, które pojawią się w kolejnej odsłonie.

Assassin’s Creed Valhalla – Ostatni Rozdział

Pierwotnie łatka miała zadebiutować 6 grudnia, ale okazało się, że Ubi chce zaskoczyć graczy i stosowne pliki pobierać możemy już teraz! To pierwsza niespodzianka, ale być może drugą, tą większą, jest zawartość patcha. O tym, że dostaniemy „Ostatni Rozdział” wiedzieliśmy już wcześniej. To rozpisany na zaledwie pół godziny epilog wszystkich przygód Eivora i innych postaci, które spotkaliśmy w trakcie rozgrywki. Nie wiedzieliśmy jednak, że pojawią się też postacie, które spotkamy w AC Mirage.

Mowa o Roshan, mentorce Basima, w którego wcielimy się w Mirage. Postać tę dubbinguje znana aktorka Shohreh Aghdashloo. Nie wiemy dokładnie, na czym polegać będzie nowy, darmowy quest, ale liczę na jakiś ciekawy fabularny pomost między tymi dwiema częściami. Raczej nie spodziewałbym się większych nawiązań, także dlatego, że Mirage ma być zupełnie inną grą. Tym razem wrócimy do korzeni i nie dostaniemy już wielgachnego RPG-a. Zamiast tego będziemy się skradać, skakać i mordować innych tak, aby nikt tego nie widział.

Warto dodać, że na horyzoncie jest więcej nowych gier Assassin’s Creed. Trafimy m.in. do Chin, Japonii, a także… Niemiec w okresie polowań na czarownice? No cóż, sam nie wiem, ale nastawiony jestem bardzo pozytywnie i liczę, że po premierze Mirage dowiemy się czegoś więcej.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie