Zobacz, jak Alan Wake Remastered wygląda na rozgrywce w 4K

alan wake remastered
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S

Pokazano pierwszy gameplay z nadchodzącego Alan Wake Remastered. Gra zadebiutuje już 5 października. Fani powinni przygotować się na kosmetyczne zmiany.

Remedy niedawno oficjalnie zapowiedziało odświeżone wydanie Alana Wake’a, który oryginalnie ukazał się w 2010 roku na Xboxie 360, a później na PC. Nowa wersja powstała z myślą o PC, PS4/5, a także XSX i XSS. Skala zmian nie jest może imponująca, ale gra wygląda naprawdę nieźle.

Alan Wake Remastered w 4K i 60 fps

W internecie pokazano pierwszy gameplay z gry, który możecie zobaczyć w 4K. Widać na nim dokładnie, że skala zmian nie jest jakoś specjalnie imponująca, ale ulepszono cienie, tekstury i poprawiono dodatkowe elementy graficzne. Nie da się ukryć, że nowe wydanie gry jest świetną okazją dla posiadaczy konsoli Sony, aby zapoznali się z naprawdę udaną pozycją, która mogła im umknąć. Reszta również może wrócić do Bright Falls, głównie dlatego, że twórcy pokusili się o dodanie fabularnych „smaczków”.

Jak wiadomo, Remedy stworzyło swoje autorskie Remedy Connected Universe. Jest to uniwersum, w ramach którego zawierają się Control i Alana Wake. RCU ma być w przyszłości rozbudowywane, a wiele wskazuje na to, że doczekamy się w końcu pełnoprawnego Alana Wake’a 2.

Zanim to jednak nastąpi, Remedy przypomni graczom o pisarzu za sprawą odświeżonego wydania „jedynki”. Wiemy, że gra zaoferuje poprawioną grafikę, wyższe rozdzielczości, 60 klatek na sekundę, a także wsparcie DLSS czy DualSense na PS5. Produkcję wyceniono w Polsce na 99 złotych, co jest raczej uczciwą ceną za tego typu wydanie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie