Alan Wake Remastered - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Alan Wake Remastered kupimy tanio. Rozmiar gry na PS5, wsparcie DualSense i inne szczegóły

Wczoraj poznaliśmy datę premiery Alan Wake Remastered. Wraz z nią udostępniono całą masę wieści o grze, w tym cenę na wszystkich platformach.

Niezależnie od tego, czy gramy na PC, konsolach Xbox, czy PlayStation, zapłacimy dokładnie 99 złotych. Biorąc pod uwagę niezbyt dużą ilość zmian, według mnie jest to całkiem uczciwa kwota. W cenie dostaniemy remaster, a także wszystkie DLC, które wydano do gry.

Jeśli nie graliście nigdy w Alana Wake’a, stosunkowo niska cena może być dobrą zachętą do nadrobienia przygody. Jeśli jednak ktoś ma już ten tytuł za sobą, warto przyjrzeć się nowościom.

Gra zadziała w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę na konsolach nowej generacji. Twórcy ulepszają lokacje, przerywniki filmowe i ogólną jakość oprawy. Całkowitej przeróbki doczekał się model protagonisty. Dodatkowo gra obsłuży specjalne funkcje kontrolera DualSense, w tym adaptacyjne triggery. Skalę zmian w remasterze pozostawiam do oceny Wam.

Przy okazji warto wspomnieć, że znamy też rozmiar tytuły na PS5, choć dotyczy on wersji bez premierowej aktualizacji. Jak donosi PlayStation Game Size, Alan Wake Remastered zajmuje jedynie 27.466 GB. Grę będzie można pobrać na PlayStation dwa dni przed debiutem, czyli 3 października.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się