Alan Wake Remastered - zrzut ekranu

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Alan Wake Remastered może trochę namieszać w oryginale. Deweloper sugeruje ważne zmiany

Współtwórca Alan Wake Remastered szykuje graczy do premiery odświeżenia. Wygląda na to, że pojawią się zmiany w fabule znanej przygody.

Communications Director Remedy, Thomas Puha, wspomniał w rozmowie z Axios, że grając w remaster warto mocno się skupić. Deweloper delikatnie zasugerował, że w odnowionych przygodach Alana Wake’a możemy natknąć się na pewne zmiany fabularne. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie.

Przypomnijmy, że Remedy połączyło uniwersa swoich gier za sprawą dodatku do Control. Logiczne zdaje się być wprowadzenie nawiązań do najnowszej gry studia w Alan Wake Remastered, aby całość ze sobą współgrała. Skoro Remedy chce stworzyć duże, spójne uniwersum, spodziewałbym się smaczków lub może nawet dużo większych połączeń światów gier słynnego zespołu.

Na razie nie wiemy, o jakich nowościach fabularnych mowa. Mogą to być zwykłe notatki lub poukrywane w lokacjach ciekawostki, ale równie dobrze Remedy mogło pójść o krok dalej. Konkrety poznamy dopiero po premierze, kiedy gracze je odkryją.

Jeśli planujecie zakup odświeżenia, w tym miejscu znajdziecie spis najważniejszych informacji na jego temat. Odnowiony Alan Wake zadebiutuje 5 października na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i być może (według plotek) także na Nintendo Switch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się