Alan Wake Remastered może trochę namieszać w oryginale. Deweloper sugeruje ważne zmiany

Alan Wake Remastered - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Współtwórca Alan Wake Remastered szykuje graczy do premiery odświeżenia. Wygląda na to, że pojawią się zmiany w fabule znanej przygody.

Communications Director Remedy, Thomas Puha, wspomniał w rozmowie z Axios, że grając w remaster warto mocno się skupić. Deweloper delikatnie zasugerował, że w odnowionych przygodach Alana Wake’a możemy natknąć się na pewne zmiany fabularne. Nie jest to jednak wielkie zaskoczenie.

Przypomnijmy, że Remedy połączyło uniwersa swoich gier za sprawą dodatku do Control. Logiczne zdaje się być wprowadzenie nawiązań do najnowszej gry studia w Alan Wake Remastered, aby całość ze sobą współgrała. Skoro Remedy chce stworzyć duże, spójne uniwersum, spodziewałbym się smaczków lub może nawet dużo większych połączeń światów gier słynnego zespołu.

Na razie nie wiemy, o jakich nowościach fabularnych mowa. Mogą to być zwykłe notatki lub poukrywane w lokacjach ciekawostki, ale równie dobrze Remedy mogło pójść o krok dalej. Konkrety poznamy dopiero po premierze, kiedy gracze je odkryją.

Jeśli planujecie zakup odświeżenia, w tym miejscu znajdziecie spis najważniejszych informacji na jego temat. Odnowiony Alan Wake zadebiutuje 5 października na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i być może (według plotek) także na Nintendo Switch.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie