Alan Wake 2 wygląda jak Resident Evil, Twin Peaks i Control w jednym. Nowy gameplay

Alan Wake 2 na gameplayu. Niczym Resident Evil i Twin Peaks w jednym
Newsy PC PS5 Xbox Series

IGN pokazał nowy gameplay z Alan Wake 2, czyli pierwszego pełnoprawnego survival horroru od fińskiego Remedy. Wygląda coraz lepiej.

Jednymi z nielicznych deweloperów, którym ufam dziś niemal w pełni jest Remedy Entertainment. Ich żadna gra jeszcze mnie nie zawiodła (nawet Quantum Break!), a Alana Wake jest jedną z najciekawszych fabularnych gier akcji, w jakie grałem. Nic więc dziwnego, że tak mocno czekam na kontynuację. Tym bardziej że ta jest horrorem i to inspirującym się najlepszymi.

Redakcja IGN nagrała ponad 8 minut rozgrywki z gry wraz z komentarzem. I choć redaktor wypowiada się bardzo pozytywnie o rozgrywce, nas powinny najbardziej zainteresować nowe fragmenty gameplayu. Widać na nich (co jest też podkreślane przez lektora) wyraźne inspiracje gigantami gatunku.

Rozgrywka mocno przypomina Resident Evil – identyczne ułożenie kamery, podobny system strzelania i obrażeń (plus „osłabianie” mrocznych tarcz przeciwników latarką), a do tego znajdziemy tu zagadki środowiskowe, mocny akcent na eksplorację, a nawet ekran ekwipunku. W tym wszystkim wybrzmiewają też jednoznaczne inspiracje Twin Peaks (które też może dostać grę wideo!). Koncert w lokalu, tajemniczy mieszkańcy czy ogólny klimat Bright Falls jeszcze mocniej dają „lynchowością” niż w „jedynce”.

Piękny Alan Wake 2 ukaże się finalnie 27 października 2023 roku na PS5, Xbox Series X/S oraz PC.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie