Alan Wake 2 z przesuniętą datą premiery. Twórcy mają dziwne wytłumaczenie

Alan Wake 2 z przesuniętą datą premiery! Twórcy tłumaczą
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy dość niespodziewanie przesunęło datę premiery Alan Wake 2, ale na szczęście tylko o tydzień. Mają jednak ku temu dziwne wytłumaczenie.

Remedy Entertainment nabrało wody w usta i prócz krótkich fragmentów rozgrywki, o ich nowej grze wciąż nie wiemy prawie nic. Alan Wake 2 to dla mnie chyba najbardziej oczekiwana aktualnie pozycja. Być może dlatego właśnie przyjąłem nowe wieści w taki sposób, węsząc tu jakiś podstęp.

Alan Wake 2 nieznacznie później

Deweloperzy podzielili się nowymi informacjami na Twitterze gry. Przyznają, że Alan Wake 2 nie wyjdzie, jak wcześniej miało być, 17 października, a teraz jego debiut zaplanowano na 27 października 2023 roku. Na szczęście więc mówimy o zaledwie paru dniach, a tytuł wciąż ma trafić na nasze dyski tuż przed Halloween.

Aktualizacja od zespołu Alan Wake 2: przenosimy premierę gry z 17 października na 27 października. Październik to niesamowity miesiąc na premiery gier i mamy nadzieję, że ta zmiana daty zapewni wszystkim więcej miejsca na cieszenie się ulubionymi grami. Nie możemy się doczekać, aby w przyszłym tygodniu pokazać wam, co ulubiony pisarz wszystkich graczy knuje w Mrocznym Miejscu. Dziękujemy za cierpliwość!

– informują twórcy na Twitterze

Twórcy usprawiedliwią się więc w dość dziwny sposób – chcą, aby gracze mieli więcej czasu na ogranie innych tytułów, które debiutują w październiku. Pomysł może i świetny, ale węszę tu podstęp. Między wierszami mam wrażenie, że chodzi po prostu o to, aby uniknąć bezpośredniego starcia z innymi tytułami. Tym bardziej dziwi fakt, że AW2 wychodzi teraz tuż obok remake’u Alone in the Dark, czyli innego survival horroru, który w jakiś sposób może grze zagrozić. No ale niech już będzie. W końcu AW2 zapowiada się naprawdę cudownie, choć zdecydowanie kontrowersyjnie.

Przypomnę, że w październiku dostaniemy też hity takie jak:

  • Assassin’s Creed Mirage – 5 października
  • Forza Motorsport – 5 października
  • Detective Pikachu Returns – 6 października
  • Lords of the Fallen – 13 października
  • Spider-Man 2 – 20 października
  • Alone in the Dark Remake – 25 października

No to – powodzenia w ogrywaniu ich i zyskaniu na to wszystko czasu.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie