Alan Wake 2 najpiękniejszą grą tej generacji? Zjawiskowy zwiastun pokazuje grafikę

Alan Wake 2 może być niewyobrażalnie piękny. Nowy zwiastun z grafiką
Newsy PC PS5 Xbox Series

Remedy idzie na całość i zamierza uczynić swoją nową grę graficznym arcydziełem. Przynajmniej tak Alan Wake 2 wygląda na najnowszym zwiastunie.

W trakcie otwarcia Gamescomu 2023 pokazano nowy materiał z Alana Wake’a 2, skupiający się tym razem na tytułowym protagoniście i jego koszmarze. Dowiedzieliśmy się, że kolejny raz Remedy zamierza połączyć grę wideo z rzeczywistymi aktorami. Wcześniej to samo mogliśmy napotkać m.in. w Control czy Quantum Break.

Wygląda jednak na to, że cała gra nie będzie aż tak odstawać od „fotorealistycznych” (a jakże!) fragmentów nagrań z aktorami. W sieci pojawił się kolejny zwiastun gry, ale tym razem skupiający się na grafice i technologiach do niej wykorzystanych. NVIDIA chwali się, że tytuł na premierę wspierać ma DLSS 3.5 oraz Path Tracing. To drugie jest ekskluzywną funkcją RTX nazywaną również „Ray Tracing: Overdrive Mode”, która jest w praktyce „pełną implementacją” i najbardziej rozwiniętą opcją ray tracingu.

NVIDIA chwali się nie tylko wykorzystaniem pełnego path tracingu (do którego z pewnością będzie potrzeba ekstremalnie zaawansowanego sprzętu), ale też implementacją DLSS 3.5. Nowa wersja przełomowej technologii zagwarantować ma nie tylko bardziej wyrazisty obraz, ale i poprawę wydajności. Wedle powyższego filmu, liczba fpsów poprawić się ma z około 30 do nawet ponad 100. Całość działa na autorskim silniku Northlight, który rzuca rękawicę zdumiewającemu RedEngine z Cyberpunka 2077.

Nie znamy jeszcze wymagań gry na PC ani trybów jej działania na konsolach. Na szczęście Alan Wake 2 od premiery dostępny ma być w abonamencie GeForce NOW, czyli nawet gracze, którzy nie dysponują zaawansowanym sprzętem, będą mogli cieszyć się rozgrywką.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie