Activision Blizzard - logo spółki

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Deweloperzy z Activision Blizzard zapowiadają strajk. Co z Diablo, CoD i WoW?

Deweloperzy pracujący w Activision Blizzard zapowiadają strajk. Pracownicy spółki nie są zadowoleni z postawy swoich przedstawicieli.

Niedawno świat gamingu obiegły bardzo niepokojące doniesienia z obozu Acti-Blizz. W firmie miało dochodzić do molestowania, nadużyć, nękania i dyskryminacji. Sprawa zostanie wyjaśniona w sądzie, ale nie oznacza to, że rozprawy będą jedynymi reperkusjami oskarżeń.

Serwis Polygon donosi, że pracownicy firmy rozpoczną od dziś (tj. 28 lipca) strajk. Deweloperzy zaprzestaną pracy, ponieważ nie są zadowoleni z postawy swoich przełożonych. Ci odpowiedzieli na oskarżenia (zdaniem pracowników) w sposób wręcz obraźliwy.

W sieci pojawił się też list otwarty do przedstawicieli Activision Blizzard. Deweloperzy domagają się między innymi poważnego podejścia do oskarżeń i chcą poprawy warunków pracy w zespołach. Pod listem podpisało się ponad 2600 byłych i obecnych pracownic i pracowników firmy.

Wzywamy do wydania oficjalnych oświadczeń, które uznają powagę tych zarzutów i wykażą współczucie dla ofiar molestowania i napaści. Nawołujemy Frances Townsend, aby dotrzymała słowa i ustąpiła ze stanowiska sponsora wykonawczego ABK Employee Women’s Network w związku ze szkodliwym charakterem jej oświadczenia. Wzywamy zespół kierowniczy do współpracy z nami nad nowymi i znaczącymi działaniami, które zapewnią pracownikom – jak również naszej społeczności – bezpieczne miejsce, w którym będą mogli się wypowiadać i zgłaszać.

Fragment listu otwartego osób pracujących w Acti-Blizz
Źródło: Polygon

Jednym z efektów strajku będzie wstrzymanie prac nad grami Activision Blizzard. Rozwój World of Warcraft stanął w miejscu już wcześniej, a teraz stanie się tak również z grami z serii Call of Duty, Diablo i Overwatch.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się