Piekło pracownic Activision Blizzard. W firmie miało dochodzić do molestowania, nękania i dyskryminacji

Activision Blizzard - logo
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Activision Blizzard zostało pozwane przez stan Kalifornia. Wśród oskarżeń znajdziemy molestowanie seksualne, nękanie oraz nierówne traktowanie pracowników. Jedna z pracownic firmy miała odebrać sobie życie.

Jak podaje serwis Bloomberg, stan Kalifornia pozwał spółkę Activision Blizzard. Po trwającym dwa lata śledztwie, firma została oskarżona o dopuszczanie do molestowania seksualnego, dyskryminacji, nękania i nierównego traktowania pracowników. Oczywiście zarzutów jest więcej, a opisy niektórych przypadków jeżą włos na głowie.

Jedna z pracownic studia miała też odebrać sobie życie w trakcie firmowej wycieczki. Rzekomo miało na to wpływ intensywne molestowanie przez współpracowników.

Pozew wskazuje również na pracownicę Activision, która odebrała sobie życie podczas wycieczki firmowej ze swoim przełożonym, mężczyzną. Przed śmiercią pracownicę poddawano mocnemu molestowaniu seksualnemu, w tym przekazywano jej nagie zdjęcia na firmowej imprezie świątecznej.

– czytamy w raporcie Bloomberg

W firmie rzekomo panuje tzw. frat boy culture, czyli w wolnym tłumaczeniu “kultura bractwa”. Mężczyźni pracujący w spółce mieli nadmiernie spożywać alkohol oraz nawet molestować współpracownice. Dodatkowo w rozmowach podobno głośno żartowali z gwałtu oraz grali w gry wideo, zrzucając przy tym swoje obowiązki na żeńską część zespołu.

Co więcej, zgodnie z informacjami Bloomberg, Acti-Blizz nie podjęło żadnych sensownych kroków, aby przeciwdziałać toksycznym praktykom w miejscu pracy. Samo Activision Blizzard odrzuca zarzuty i twierdzi, że w dużej mierze są one fałszywe lub nieprecyzyjne. Firma dodaje, że ceni sobie różnorodność w miejscu pracy i traktuje takie oskarżenia bardzo poważnie. Sprawa znajdzie rozwiązanie w sądzie.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie