Nowy Władca Pierścieni w produkcji. Znamy tytuł, reżysera i rok premiery

Władca Pierścieni i Peter Jackson powracają w nowym filmie | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Władca Pierścieni z Peterem Jacksonem na pokładzie powracają. Uwielbiana i ceniona na całym świecie marka doczeka się nowego filmu w 2026 roku.

Od dawna fani uniwersum wykreowanego przez Tolkiena nie dostali praktycznie nic nowego. Jasne, był serial Amazona, który ma doczekać się kolejnych sezonów, ale dla wielu osób była to dość nieudana próba powrotu do Śródziemia. Teraz ma się wszystko zmienić.

Władca Pierścieni z nowym filmem w 2026 roku

David Zaslav, prezes Warner Bros. Discovery od dawna zaznaczał, że korporacji zależy na oferowaniu kolejnych iteracji popularnych i uwielbianych marek. Harry Potter dostanie serial, Matrix film, a Władca Pierścieni – także nowy kinowy obraz. Fanów trylogii Jacksona ucieszy fakt, że ceniony reżyser powróci i będzie mocno zaangażowany w produkcję. Jednak na ten moment wygląda na to, iż nie on zajmie się reżyserią.

Film odkryje historie, które nie zostały jeszcze opowiedziane. Marki takie jak Harry Potter, Władca Pierścieni, Uniwersum DC są w dużej mierze niewykorzystane. Ciężko pracujemy, aby to naprawić.

– stwierdził Zaslav

Jeśli wierzyć najnowszym spekulacjom, za wyreżyserowanie obrazu odpowiadać ma Andy Serkis, a film ma być zatytułowany “The Hunt for Gollum”, czyli najpewniej skupi się właśnie na tej kluczowej postaci z całej serii. Serkis nie tylko grał postać tej kreatury w oryginalnej trylogii, ale od lat zajmuje się także reżyserią – jego zasługą jest choćby Venom 2 czy Mowgli: Legenda Dżungli. Ponadto ma on ponownie wcielić się w Golluma.

Peter Jackson, Philippa Boyens oraz Fran Walsh zajmą miejsce producenckie i mają być obecni “na każdym etapie tworzenia filmu”. Boyens i Walsh współtworzyły scenariusze do oryginalnych filmów Petera Jacksona oraz do serii Hobbit. Fani powinni więc nie martwić się o jakość całości, choć zdrowy sceptycyzm jest jak zwykle wskazany.

Źródło: IGN

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie