Abandoned PS5

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

PS5 dostanie ekskluzywny survival horror. Poznajcie Abandoned [WIDEO]

Holenderskie studio pracuje nad Abandoned, survival horror ma ukazać się wyłącznie na konsoli Sony. Czego możemy się spodziewać?

Deweloperzy z Blue Box Game Studios pracują nad mrożącą krew w żyłach produkcją, której premiera ma odbyć się jeszcze w tym roku (czwarty kwartał). Gra opowie historię Jasona Longfielda, który odzyskuje przytomność w tajemniczym lesie. Nie pamięta w jakich okolicznościach znalazł się w tym niepokojącym miejscu. Naszym zadaniem będzie wydostać się z przerażającej kniei. Chociaż scenariusz zdaje się bazować na znanych graczom kliszach, to sprawne zaprezentowanie wątku fabularnego może zniwelować poczucie déjà vu.

Abandoned wykorzysta potencjał PlayStation 5

Pozycja duży nacisk ma kłaść na realizm. Jeżeli naszą postać zmęczy sprint, to odbije się to na celności strzałów protagonisty. Aby przetrwać w niegościnnych warunkach nieodzowny okaże się spryt. Tytuł nie będzie bowiem rasową strzelanką, korzystanie z pukawek ma być powolne. Ponadto immersję wspomagać będzie wykorzystanie funkcji pada DualSense. Mowa o adaptacyjnych efektach trigger, pozwalających doświadczyć różnych poziomów siły i napięcia podczas interakcji ze sprzętem i otoczeniem. Podobnie zresztą jak efekty dotykowe, możliwe dzięki podwójnym aktuatorom, które zastępują tradycyjne silniki wibracyjne.

Przypominamy, że nietuzinkowy pad od Japończyków, zachęcił Microsoft do stworzenia własnego odpowiednika. Zieloni rozpoczęli pracę nad nowym kontrolerem, który zaimplementuje część rozwiązań pada od PS5 (źródło). Horror wykorzysta również technologię 3D Tempest Audio, co pozwoli uświadczyć technologii dźwięku przestrzennego

Gra ma zapewnić 60 klatek animacji, fotorealistyczną grafikę , krótkie czasy ładowania oraz płynne animacje bohatera. Warto przy tym zdementować plotki, które obrosły wokół tytułu. Przede wszystkim Abandoned nie jest tajemniczym projektem twórcy Metal Gear SolidHideo Kojimy (źródło).

Pozostaje pytanie, czemu tego rodzaju pogłoski zalały internet? Przede wszystkim dlatego, że w sieci trudno jest znaleźć jakiekolwiek informacje odnoszące się do studia Blue Box Games. Stąd pojawiło się przypuszczenie, że firma może mieć jakiś związek z Kojima Productions. Prawda wygląda zgoła inaczej. Blue Box Games to po prostu małe studio, które nigdy wcześniej nie wydało dużej konsolowej produkcji. Poza tym sporo mówi się o tym, że Kojima ma prowadzić rozmowy z Microsoftem na temat publikowania swojej następnej gry. A przypominamy, że Abandoned ma ukazać się wyłącznie na konsoli PlayStation 5.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%