A Plague Tale 2 może być w produkcji

0 komentarzy

Gracze, którym podobała się pierwsza część, powinni być zadowoleni z tej wiadomości.

A Plague Tale: Innocence debiutowało w maju 2019 roku, przedstawiając średniowieczną Francję z perspektywy nastolatki i jej brata. Gra zyskała sporo zwolenników, więć nic dziwnego, że na horyzoncie może być druga część.

Francuski serwis XboxSquad dotarł bowiem do informacji, z których wynika że trwają prace nad A Plague Tale 2. Doniesienia te mają mieć źródło u samego producenta, czyli Focus Home Interactive. Produkcja miałaby się ukazać najwcześniej za dwa lata, ale jej zapowiedź zobaczymy już w 2020 roku. Na tę chwilę XboxSquad nie ujawnił więcej szczegółów, nie wiemy chociażby czy A Plague Tale 2 będzie sequelem, czy produkcją poboczną, albo może z całkiem innymi bohaterami.

A Plague Tale: Innocence świetnie przyjęte. Zwiastun z ocenami

Odkąd tylko szczury ruszyły na ekrany graczy, A Plague Tale: Innocence notuje doskonałe wyniki i zbiera znakomite recenzje wśród mediów, influencerów i graczy. Z dziesiątkami tysięcy widzów na Twitchu jednocześnie, poleceniami Must Buy od największych gwiazd gamingowych na YouTube i recenzjami polecającymi grę jako „niesamowitą”, „wybitną” czy „niespodziewanym hitem roku”, premierę nowego tytułu od studia Asobo można zaliczyć do bardziej niż udanych!

Tytuł został równie ciepło i entuzjastycznie przyjęty nad Wisłą. Średnia płynąca z ocen nie schodzi poniżej 8/10, a zainteresowanie grą nie słabnie. Z ogromną przyjemnością czytamy recenzje rekomendujące produkcję niezależnego studia jako świeżą, świetnie opowiedzianą historię, nierzadko porównywaną do największych tytułów AAA. Wyrazy uznania dla gry jako „uczty dla oka i ucha”, „jednego z najlepszych tytułów tego roku” i „perełkę, której się nie spodziewaliśmy” to najlepsza rekomendacja dla graczy, aby sięgnąć po historię osadzoną w średniowiecznej Francji, toczonej wojną i zarazą.

Jak pisaliśmy w naszej recenzji A Plague Tale: Innocence: Podczas gdy w A Plague Tale: Innocence umiera miasto, tonie w ogniu i zarazie, w tym samym czasie tonie także gaming. Z tą różnicą, że ten drugi rozkłada się pod śmierdzącym zalewem drogich, powtarzalnych, pustych jak wydmuszka i naszpikowanych mikrotransakcjami produkcji. Ale na szczęście, właśnie takie gry jak wspomniane A Plague Tale są jedną z ostatnich iskier dających nadzieję, że gry dobre, i to dobre przez duże „de”, wciąż istnieją. Francuscy deweloperzy z Asobo Studio zadbali nie tylko o to, by miłośnicy jednoosobowych gier przygodowych ukierunkowanych na fabułę mieli w co grać. Zadbali także o to, aby tytuł A Plague Tale: Innocence zapamiętali nie tylko fani skradanek, ale także gracze, którzy nie spodziewali się po sobie, że uwiedzie ich ten właśnie gatunek gier.

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się