Zakaz sprzedaży Tropico 5! “Gra może wpłynąć na porządek w kraju”

Władze Tajlandii nie chcą nowej strategii, w której gracz pełni rolę przywódcy republiki bananowej.

Lokalny dystrybutor Tropico 5 na Tajlandię poinformował, że cenzorzy zablokowali wydanie tytułu, ponieważ niektóre elementy gry mogą wpłynąć na pokój i porządek w kraju.


Obecnie władzę w Tajlandii sprawuje wojskowa junta. Żołnierze przejęli rządy w maju tego roku, a w zeszłym miesiącu grozili, że wszystkie media, które krytykują ich przywódcę lub jego decyzje zostaną zamknięte. Od tego czasu Tajlandia blokuje niektóre produkty rozrywkowe z Zachodu, które mogą zagrażać reżimowi.

Globalny wydawca Tropico 5 – Kalypso – rozumie, że nic w tej sytuacji nie wskóra, więc nie zamierza odwoływać się od wspomnianej decyzji. Menedżer zarządzający firmy Simon Hellwig nie kryje jednak rozczarowania, tym bardziej, że Tropico 3 i Tropico 4 odniosły w Tajlandii sukces.

Nowa odsłona serii nie różni się – jeśli chodzi o koncepcję – od swoich poprzedników. Jako El Presidente, gracz stara się utrzymać pozycję przywódcy narodu. Musi nie tylko dbać o rozwój miasta, lecz np. zwalczać opozycję czy dogadywać się z różnymi frakcjami politycznymi.

Tropico 5 wyszło na PC, PS4 oraz Xboksa 360. Wymagania sprzętowe na pecety publikowaliśmy tutaj, a jeśli zastanawiacie się, czy warto kupić grę, zobaczcie jakie noty wystawiło jej 9 portali.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

1 Shares
Share1
+1
Tweet