Recenzje Tropico 5 trafiły do internetu

Czy i tym razem warto wcielić się w El Presidente?

Testerzy są w tej kwestii podzieleni. Niektóre oceny z ocen sugerują, że doczekaliśmy się rewelacyjnej kontynuacji znanego cyklu gier strategicznych. Z kolei inne noty nie napawają optymizmem, oscylując w granicach 6/10.

Joystiq: 60/100

GameSpot: 80/100


PC Gamer: 78/100

Hardcore Gamer Magazine: 60/100

Eurogamer: 70/100

PC Gamer: 78/100

GryOnline.pl: 60/100

GamesRadar: 90/100

Gaming Trend: 70/100

Do niezaprzeczalnych plusów Tropico 5 należy zaliczyć robiącą świetne wrażenie oprawę wizualną. Wyspy jakimi będziemy zarządzać wyglądają doprawdy malowniczo. Klimat buduje także świetna muzyka, wpadająca w ucho i nieźle wpasowująca się w sielską atmosferę. Możliwość obsadzania na rządowych stanowiskach członków naszej rodziny jest natomiast ciekawą innowacją. Najważniejsze, że tytuł potrafi przyciągnąć graczy do ekranu na wiele godzin, mimo bazowania na znanych rozwiązaniach.

Jedną z głównych wad, która została zaobserwowana przez wielu redaktorów jest wspomniany brak znaczących zmian w mechanice. Twórcy są bardzo zachowawczy, nie wprowadzając zbyt wielu usprawnień, które odświeżyłyby markę. Produkcja jest niestety na chwilę obecną bardzo niedopracowana. Szereg różnego rodzaju problemów technicznych, potrafi skutecznie zniechęcić z czerpania satysfakcji z zabawy. Nie pozostaje więc nic innego jak czekać na patcha. Gra ukazała się dotychczas jedynie na PC, latem ukaże się wersja dedykowana Xboksowi 360 a jesienią konsoli PS4.

Premierowy zwiastun Tropico 5:

Bartłomiej Balcerzak

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

2 Shares
Share2
+1
Tweet