Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

XSX jak PS5. Problem z dostępnością przez resllerów

Okazuje się, że nie tylko PS5 padło ofiarą resellerów. CrepChiefNotify twierdzą, że wykupili sporą ilość konsol XSX, aby sprzedać je drożej.

Kilka dni temu zrobiło się dość głośno o grupie resellerów, która wykupiła trzy i pół tysiąca konsol PlayStation 5 w celu sprzedaży po zawyżonej cenie. Okazuje się, że problem ten nie dotyczy tylko konsoli Sony.

Grupa CrepChiefNotify szczyci się tym, że zdobyła również ponad tysiąc sztuk Xbox Series X i nadal planuje zakup kolejnych. Oczywiście w tym samym celu, jaki towarzyszył CCN przy PS5.

Podobnie jak w przypadku sprzętu Sony, tak i tutaj udało się osiągnąć ten niezbyt szczytny cel przy pomocy botów i odpowiednich narzędzi, które pomagają w zamówieniu konsoli przy obciążeniu strony.

Co więcej, przedstawiciele grupy twierdzą, że niczego nie żałują. Posty umieszczane na mediach społecznościowych CrepChiefNotify zdają się wręcz wyśmiewać osoby, które kupują konsole dla siebie i nie chcą wykorzystywać do tego narzędzi oferowanych przez organizację.

Paradoksalnie znalazło się też miejsce na prośbę o wyrozumiałość. Oświadczenie grupy wspomina o tym, że odsprzedaż konsol po zawyżonej cenie pomogła członkom organizacji, którzy byli w kiepskiej sytuacji materialnej przez pandemię. Cóż, może i byłoby to dobre wytłumaczenie, ale ocena tego czynu nadal jest mocno subiektywną kwestią.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się