XSX jak PS5. Problem z dostępnością przez resllerów

0 komentarzy

Okazuje się, że nie tylko PS5 padło ofiarą resellerów. CrepChiefNotify twierdzą, że wykupili sporą ilość konsol XSX, aby sprzedać je drożej.

Kilka dni temu zrobiło się dość głośno o grupie resellerów, która wykupiła trzy i pół tysiąca konsol PlayStation 5 w celu sprzedaży po zawyżonej cenie. Okazuje się, że problem ten nie dotyczy tylko konsoli Sony.

Grupa CrepChiefNotify szczyci się tym, że zdobyła również ponad tysiąc sztuk Xbox Series X i nadal planuje zakup kolejnych. Oczywiście w tym samym celu, jaki towarzyszył CCN przy PS5.

Podobnie jak w przypadku sprzętu Sony, tak i tutaj udało się osiągnąć ten niezbyt szczytny cel przy pomocy botów i odpowiednich narzędzi, które pomagają w zamówieniu konsoli przy obciążeniu strony.

Co więcej, przedstawiciele grupy twierdzą, że niczego nie żałują. Posty umieszczane na mediach społecznościowych CrepChiefNotify zdają się wręcz wyśmiewać osoby, które kupują konsole dla siebie i nie chcą wykorzystywać do tego narzędzi oferowanych przez organizację.

Paradoksalnie znalazło się też miejsce na prośbę o wyrozumiałość. Oświadczenie grupy wspomina o tym, że odsprzedaż konsol po zawyżonej cenie pomogła członkom organizacji, którzy byli w kiepskiej sytuacji materialnej przez pandemię. Cóż, może i byłoby to dobre wytłumaczenie, ale ocena tego czynu nadal jest mocno subiektywną kwestią.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się