Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

PS5 – 3,5 tysiąca konsol wykupionych przez resellerów w Wielkiej Brytanii

Kilka tysięcy PS5 trafiło w ręce grupy resellerów. Sprzęt został wykupiony w hurtowych ilościach po to, aby zostać sprzedanym po zawyżonej cenie.

Wczoraj opowiedzieliśmy Wam o przypadku celebryty, który otrzymał od Sony nową konsolę PlayStation 5 i sprzedał ją z zyskiem. Zachowanie Jamesa Taylor zostało powszechnie skrytykowane przez internautów, jednak nie jest on odosobnionym przypadkiem.

Grupa resellerów nazwana CrepChiefNotify weszła w posiadanie około 3,5 tysiąca konsol PlayStation 5. Prawie dwa i pół tysiąca sztuk pochodzi z premierowej sprzedaży, a niecały tysiąc z wrześniowych pre-orderów.

Jak brytyjska grupa CCN zdobyła tyle konsol? Cóż, uczciwie, ale nie do końca sprawiedliwie. Członkowie organizacji posługiwali się botami i wiedzieli gdzie będzie dostępna interesująca ich pula konsol jeszcze przed startem sprzedaży. W ten sposób wykupili ogromną ilość sprzętu, który teraz sprzedają za dwukrotnie wyższą cenę.

Jestem sobie w stanie wyobrazić, co czują osoby, które czekały na start sprzedaży konsol i zostały wyprzedzone przez bota. Oprogramowanie było dostarczane członkom CCN odpłatnie, a cena była uzależniona od jego rodzaju i skuteczności.

Jakby tego było mało, grupa zdaje się być dumna ze swojego „osiągnięcia”. O ile kilkaset funtów zysku może wynagradzać nieuczciwość w świadomości niektórych sprzedających, to publiczne przyznanie się na forum internetowym do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu raczej nie jest najlepszym pomysłem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się