Twórcy XCOM 2 zapowiadają wyłączenie multiplayer. Ostatnia chwila na pogranie

XCOM 2 - grafika
PC

Jeśli nadal gracie w multiplayer XCOM 2, nacieszcie się jego ostatnimi chwilami. Twórcy gry potwierdzili, że niedługo wyłączą sieciowe rozgrywki w tym tytule.

Zapowiedziano, że 28 marca wyłączone zostaną serwery trybów multiplayer oraz wyzwań. Rozgrywka w tych trybach stanie się niemożliwa, choć zmiany nie dotkną wersji gry na platformy Mac.

Chcieliśmy poinformować społeczność XCOM 2, że wycofujemy usługi dla trybu wieloosobowego i trybu wyzwania w wersji gry na Steam. W dniu 28 marca aktualizacja wersji Steam gry usunie te funkcje; nie będzie to miało wpływu na wersję na Maca.
Decyzja o wycofaniu tych usług nie jest lekka, ale pozwala nam przekierować nasze zasoby. Doceniamy wasze wsparcie i dziękujemy za wyrozumiałość.

– czytamy na stronie Steam gry

Warto zwrócić uwagę na przedostanie zdanie ogłoszenia twórców. Firaxis przekierowuje swoje zasoby na inne projekty. Studio rozwija parę produkcji, z czego jedna to prawie na pewno Civilization VII.

Niedawno zapowiedziano też Marvel’s Midnight Suns, które ma zadebiutować (po opóźnieniu) w drugiej połowie bieżącego roku. Studio ma ręce pełne roboty i nic dziwnego, że musi się trochę odciążyć. Szkoda, że kosztem multika XCOM 2, ale najwyraźniej nie opłacało się go dalej trzymać przy życiu.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie