Marvel’s Midnight Suns ponownie opóźnione. Priorytet mają wersje na PC, PS5 i Xbox Series

Marvel's Midnight Suns zadebiutuje później, priorytet mają next-geny
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Studio Firaxis zdecydowało się raz jeszcze przesunąć premierę Marvel’s Midnight Suns. Tytuł z superbohaterami nie dostał nowej daty premiery.

Najwyraźniej prace nad Marvel’s Midnight Suns napotkały na drobne przeszkody, skoro już drugi raz przesunięto premierę tytułu. Gra opowiadająca o drużynie superbohaterów (lub superłotrów) ukaże się z opóźnieniem. Jak dużym? No cóż, pozostaje nam jedynie zgadywać.

Tytuł ze stajni Marvela miał pierwotnie zadebiutować 7 października 2022 roku, czyli całkiem niedługo. W ostatnim komunikacie deweloperzy ze studia Firaxis podkreślają, że ta data nie jest już aktualna. Co ciekawe, nie podali przy tym nowej, a wyłącznie przedział czasowy. Premiery można oczekiwać do końca bieżącego roku fiskalnego, czyli maksymalnie do marca 2023 roku. Wątpię, aby chodziło w tym przedziale o bieżący rok, więc należy nastawiać się raczej na początek następnego.

Co ciekawe, priorytet dostały wersje na bieżącą generację konsol, czyli PS5 i Xbox Series X i S oraz PC. Reszta, czyli wersja na Switcha, PS4 i Xbox One wyjdzie „w późniejszym czasie”. Co to dokładnie oznacza? Nie mam pojęcia, ale przesuwanie premier wersji na last geny i słabsze konsole nie wróży zbyt dobrze. Twórcy tłumaczą się jednak chęcią dopracowania tytułu.

Marvel’s Midnight Suns to jedna z wielu nadchodzących gier ze stajni Marvela. Jej autorzy wyspecjalizowali się w strategiach oraz strategiach turowych (Civilization VI, XCOM 2), więc o gameplay teoretycznie nie powinniśmy się aż tak martwić. Wcielimy się w zupełnie nową postać i parę już nam znanych, aby wspólnie z drużyną marzeń wypełniać kolejne misje. Rozgrywka to w zasadzie to, co znamy najlepiej z gatunku, czyli elementy RPG zespolone z turowymi potyczkami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie