Sid Meier's Civilization VI - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Civilization VII prawdopodobnie już powstaje. Pasjonat historii potrzebny od zaraz

Wszystko wskazuje na to, że Firaxis szykuje już Sid Meir’s Civilization VII. Słynny zespół poszukuje osoby uwielbiającej historię.

Fani gier strategicznych nie mają ogromnego pola do popisu w dzisiejszych czasach. Choć turówki i RTS-y pojawiają się regularnie, nie ma ich już tak wiele, jak kiedyś. Niemniej wciąż jest w co grać i na rynku nadal utrzymuje się kilka czołowych serii.

Jedną z nich jest Sid Meier’s Civilization. Szósta odsłona cyklu ukazała się w 2016 roku i do niedawna otrzymywała aktualizacje zawartości. Można powiedzieć, że szóstka jest już grą kompletną i przydałaby się kolejna odsłona. Wygląda na to, że takowa już powstaje. Pojawiły się nowe oferty pracy w Firaxis.

Firaxis Games poszukuje utalentowanej osoby na stanowisko Narrative Lead, która dołączy do naszego studia przy tworzeniu kolejnego wysokobudżetowego tytułu strategicznego. Jest to okazja, aby dołączyć do uznanego zespołu, który stoi za jednymi z najbardziej lubianych serii w branży, takimi jak XCOM i Civilization.

– czytamy w opisie oferty pracy w Firaxis Games

Co więcej, oferta wspomina również, że deweloper powinien interesować się historią i posiadać zasób wiedzy na jej temat. Studio nie ma też pod sobą innej „historycznej” marki, niż Cywilizacja, więc może to być istotna poszlaka.

Wiele wskazuje więc na to, że Civilization VII faktycznie powstaje. Kiedy premiera i czy gra zamierza zawalczyć z bardzo dobrym Humankind? Przekonamy się w swoim czasie. Na razie jest o wiele za wcześnie, aby mówić o rychłej zapowiedzi.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się