To miała być ogromna niespodzianka, lecz Microsoft Polska popełnia falstart

To miała być ogromna niespodzianka, lecz Microsoft Polska popełnia falstart
Newsy XOne

Ktoś się pośpieszył z dobrymi wieściami.

Na początku tego tygodnia Microsoft Polska przedstawiło informacje o dostępnej aktualizacji systemu Xbox One, która ofiaruje konsoli wsparcie myszki oraz klawiatury. Wszystko miało być już do pobrania, lecz… gdzie ta aktualizacja?

5 premier w nowym tygodniu. Oczekiwany hit battle royale na zakończenie roku!

Jak się teraz okazuje, polski oddział Microsoftu popełnił falstart odnośnie oczekiwanej aktualizacji, a wpis na oficjalnym blogu został usunięty. Rozpisują się o tym również zagraniczne serwisy, m.in. Glixel, który otrzymał komentarz od przedstawiciela Microsoftu, że wiadomość została skasowana, gdyż stworzono ją na podstawie błędnych informacji. Nie ma się co oszukiwać – Xbox One dostanie wsparcie dla klawiatury i myszki dosyć szybko. Publikacja na ten temat była dosyć obszerna na blogu Microsoft Polska i wątpliwe, by powstała ot tak sobie, ponieważ komuś się nudziło. Pytanie tylko, o ile Microsoft Polska pośpieszył się z publikacją? Czekamy i liczymy, że oczekiwana aktualizacja Xbox One jest naprawdę blisko.

Poniżej przypominamy informację z 18 grudnia, którą stworzyliśmy w oparciu o przesłane przez Microsoft Polska do naszej redakcji materiały:

Dzięki najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 na Xbox One do konsoli można teraz podłączyć mysz, klawiaturę oraz kamerę internetową – i korzystać z nich podczas rozgrywki.

Posiadacze konsol Xbox One (w tym modeli Xbox One S oraz najnowszego Xbox One X) mogą przebierać w tych akcesoriach i sami zdecydować, z czego będą korzystać. „PC Master Race”? Dzięki wsparciu klawiatur z powodzeniem możemy już mówić o „Xbox Master Race” – przekonuje Microsoft.

Warto dodać, że wprowadzenie systemowego wsparcia na Xbox One dla klawiatury i myszy, pozwoli graczom konsolowym na łatwiejsze przeglądanie zasobów Internetu, korzystanie z serwisów społecznościowych i tych streamujących filmy oraz muzykę, a także korzystanie z aplikacji biurowych Office.

Microsoft nie precyzuje, czy każda myszka i klawiatura są już teraz kompatybilne z Xbox One. W maju słyszeliśmy, odnośnie myszek, że początkowo konsola będzie mogła obsługiwać niewielką część dostępnych na rynku gryzoni, lecz z czasem ma się to zmienić, by docelowo każdy gadżet działał z Xbox One.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie