To miała być ogromna niespodzianka, lecz Microsoft Polska popełnia falstart

Ktoś się pośpieszył z dobrymi wieściami.

Na początku tego tygodnia Microsoft Polska przedstawiło informacje o dostępnej aktualizacji systemu Xbox One, która ofiaruje konsoli wsparcie myszki oraz klawiatury. Wszystko miało być już do pobrania, lecz… gdzie ta aktualizacja?

Jak się teraz okazuje, polski oddział Microsoftu popełnił falstart odnośnie oczekiwanej aktualizacji, a wpis na oficjalnym blogu został usunięty. Rozpisują się o tym również zagraniczne serwisy, m.in. Glixel, który otrzymał komentarz od przedstawiciela Microsoftu, że wiadomość została skasowana, gdyż stworzono ją na podstawie błędnych informacji. Nie ma się co oszukiwać – Xbox One dostanie wsparcie dla klawiatury i myszki dosyć szybko. Publikacja na ten temat była dosyć obszerna na blogu Microsoft Polska i wątpliwe, by powstała ot tak sobie, ponieważ komuś się nudziło. Pytanie tylko, o ile Microsoft Polska pośpieszył się z publikacją? Czekamy i liczymy, że oczekiwana aktualizacja Xbox One jest naprawdę blisko.

Poniżej przypominamy informację z 18 grudnia, którą stworzyliśmy w oparciu o przesłane przez Microsoft Polska do naszej redakcji materiały:

Dzięki najnowszej aktualizacji systemu Windows 10 na Xbox One do konsoli można teraz podłączyć mysz, klawiaturę oraz kamerę internetową – i korzystać z nich podczas rozgrywki.

Posiadacze konsol Xbox One (w tym modeli Xbox One S oraz najnowszego Xbox One X) mogą przebierać w tych akcesoriach i sami zdecydować, z czego będą korzystać. „PC Master Race”? Dzięki wsparciu klawiatur z powodzeniem możemy już mówić o „Xbox Master Race” – przekonuje Microsoft.

Warto dodać, że wprowadzenie systemowego wsparcia na Xbox One dla klawiatury i myszy, pozwoli graczom konsolowym na łatwiejsze przeglądanie zasobów Internetu, korzystanie z serwisów społecznościowych i tych streamujących filmy oraz muzykę, a także korzystanie z aplikacji biurowych Office.

Microsoft nie precyzuje, czy każda myszka i klawiatura są już teraz kompatybilne z Xbox One. W maju słyszeliśmy, odnośnie myszek, że początkowo konsola będzie mogła obsługiwać niewielką część dostępnych na rynku gryzoni, lecz z czasem ma się to zmienić, by docelowo każdy gadżet działał z Xbox One.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.