Xbox pokazał świetny kontroler i zestaw słuchawkowy z okazji 20-lecia marki

kontroler 20lecie xbox
Xbox Series Xbox Series S XOne

Xbox w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. Nic dziwnego, że marka ruszyła z obchodami pełną parą – co chwilę wypuszczane są nowe, limitowane gadżety. Przyszła pora na świetny kontroler i headset.

Zarówno nowa wersja kolorystyczna słuchawek, jak i kontrolera wspierane są przez PC, Xbox Series X|S, XOne, a pad posiada dodatkowo możliwość sparowania z urządzeniami opartymi na Androidzie czy iOS.

Xbox szaleje na 20-lecie

Już wcześniej dochodziły do nas pogłoski o nowym kontrolerze i zestawie słuchawkowym dedykowanym dla Xbox’a z okazji jego 20-lecia. W końcu Microsoft zdecydował się ujawnić to, co dla nas szykował. I trzeba przyznać, że kontroler wygląda naprawdę świetnie i znacznie odróżnia się od innych wersji kolorystycznych dostępnych w sklepach.

Muszę przyznać, że nowo zapowiedziany pad został pomysłowo wykonany. Całość inspirowana jest, rzecz jasna, wydaniami pierwszej wersji konsoli i wczesnymi latami firmy na rynku. Kontroler wykonany został w zielono-czarnej gamie kolorystycznej, z dodatkowym oznaczeniem „20”, a także akcentami zieleni na czarnym, przezroczystym froncie. I to właśnie przezroczystość robi tutaj całą robotę – rzadko kiedy tego typu wydania sprzętu dla graczy dostępne są w sprzedaży.

Zestaw słuchawkowy to w zasadzie przeniesienie 1:1 stylistyki nowego pada, ale w wersji headseta. Tutaj również całość jest czarna, z okazjonalnymi przebłyskami zieleni. Zewnętrzna część pokryta została przezroczystym materiałem, który ponownie pokazuje „bebechy” urządzenia. Wygląda to naprawdę fajnie i ucieszyłbym się, gdyby tego typu pomysłów w branży gamingowej pojawiało się więcej.

Warto wspomnieć, że to niejedyne gadżety z okazji 20-lecia marki. Xbox wypuścił także zestaw specjalnych ubrań i (okropne!) buty powstałe we współpracy z Adidasem. Oczywiście to nie koniec atrakcji. Dla ciekawskich – zarówno kontroler, jak i słuchawki zostały wycenione na 69,99 USD (około 280 zł). Można je kupić w oficjalnym sklepie Xbox’a.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie